Krzysztof Napiórkowski z premierą płyty i teledysku

“Semi electric” to tytuł  najnowszej płyty Krzysztofa Napiórkowskiego – producenta, instrumentalisty, kompozytora i autora tekstów.

Na albumie, który ukazał się 6 kwietnia znajdziemy prawie 50 minut muzyki podzielonej na 13 utworów.

W większości do tekstów lidera, ale pojawiają się także trzy zjawiskowe poematy Dylana Thomasa w przekładzie Stanisława Barańczaka, w tym słynny “Do not go gentle into that good night” (Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy), a także jeden wiersz Bolesława Leśmiana i jeden tekst Joanny Kondrat.

Pierwszym utworem promującym została piosenka pt. “Nie wiemy nic o sobie”. To niezwykle ciepła, elegancko zagrana, przyjemna w wiosennym wydźwięku kompozycja. Zagrana na lekkim brzmieniu żywych instrumentów.

Jest to pierwsza tak elektryczna płyta tego artysty, która zaskakuje energią, świeżością, pomysłowością i znakomitymi utworami z pogranicza różnych stylistyk i konwencji.

Warto przypomnieć, że Krzysztof Napiórkowski nagrał pięć albumów solowych: Introspekcja (2008), Granie Herberta (2008), Drugi oddech (2012) i Ziemie obiecane (2014), 10 x Twardowski (2016) prezentowanych w rankingach najlepszych płyt i listach przebojów.  Twórczość muzyka wykorzystano m.in w filmie „Prezent” (reż. Dominika Długokęcka) oraz w serialu „Prawo Agaty” (TVN).

Krzysztof współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Lidke, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Majewskim, Michałem Jurkiewiczem, Markiem Napiórkowskim czy Adamem Strugiem. Zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej m.in. Poetycka Dolina w Warszawie, Spotkania Zamkowe w Olsztynie i wielu innych.

 1. NIGDY NIE WRÓCĘ
 2. NIE WIEMY NIC O SOBIE
 3. JASNY
 4. WIDZĘ DZIŚ CHŁOPCÓW LATA
 5. RUSZ SIĘ Z DOMU
 6. NIE MASZ DOKĄD PÓJŚĆ
 7. OPTYMISTYCZNIE
 8. LUDZIE MÓWIĄ
 9. NIE WCHODŹ ŁAGODNIE DO TEJ DOBREJ NOCY
 10. W TYM ZWARIOWANYM ŚWIECIE
 11. SEN O DNIU
 12. A ŚMIERĆ UTRACI SWOJĄ WŁADZĘ
 13.  W CZAS ZMARTWYCHWSTANIA

 

Leave a Reply