Folkowa Tulia zapowiada płytę z polskimi coverami

Wszystko zaczęło się w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów “Enjoy the Silence”. Kolejną propozycją zespołu Tulia była przeróbka “Nieznajomego” Dawida Podsiadło.

Stąd przyszedł pomysł na całą płytę. Wypełnią ją głównie nowe wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Grzegorz Ciechowski, Wilki, O.N.A, Maanam, Stan Borys czy Dawid Podsiadło. Dziewczyny z Tulii nie chcą jednak ograniczać się do interpretacji tylko cudzego repertuaru w związku z tym nie zabrakło też własnych kompozycji.

Pomysł jest o tyle trafiony, że nikt wcześniej nie pokusił się na takie interpretacje popularnych, polskich piosenek. A przynajmniej nie na taką skalę.

Efekt jest ciekawy, gdyż całość została rzetelnie dopracowana. I pomimo wyraźnej stylistyki folkowej, kompozycje prezentują się współcześnie, dzięki nowoczesnej produkcji.

Grupę Tulia tworzą młode, ale bardzo doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem, to głosy Joanny Sinkiewicz, Dominiki Siepki, Patrycji Nowickiej i Tulii Biczak. Premiera albumu odbędzie się 25 maja.

Leave a Reply