Limboski powraca z singlem i nową płytą

Piosenka “Nie idź tam” zapowiada nową płytę Limboskiego pt. “Poliamoria”, która ukaże się 20 kwietnia.

Nowa propozycja przynosi zmianę. Tym razem słychać żywe granie oparte na instrumentarium typowym dla muzyki korzennej, wywodzącej się z bluesa i folku. Mniej tu typowo poetyckich naleciałości, a więcej knajpianych odniesień muzycznych. Dzięki temu całość prezentuje się swobodnie i naturalnie.

fot. materiały promocyjne

Od wydawcy:

Limboski (czyli Michał Augustyniak) z powodzeniem kontynuuje swoją odyseję muzyczno-podróżniczą. W poprzednim odcinku (album “W Trawie…”) był krakowskim bardem i poetą. W międzyczasie z tonącego w oparach smogu i (jak sam mówi) konserwatywnego Krakowa uciekł jednak do Berlina.

„Nie idź tam” to country-folkowa ballada zainspirowana piosenkami Boba Dylana. Coś z jego stylu mnie zainspirowało – frywolne podejście do piosenki, spokojne opowiadanie historii. U Dylana jest opowiadana pewna historia i jak człowiek w to wejdzie, to nie chce przestać słuchać – mówi Limboski.

„Poliamoria” ukaże się wiosną 2018 roku. Album to zdecydowanie najbardziej dojrzały tekstowo i dopracowany muzycznie materiał w dotychczasowej karierze Limboskiego. Całość po raz kolejny w przypadku Limboskiego spaja produkcyjna ręka Marcina Borsa.

Okładka płyty “Poliamoria”.

 

Leave a Reply