Wyjątkowa wersja “Wiersza ostatniego” Kasi Lins

Dziś mamy dla Was wyjątkową wersję “live” tytułowego utworu Kasi Lins z jej płyty, która ukazała się 23 lutego. Piosenka została zarejestrowana podczas specjalnej sesji w Radiu Łódź.

Przypomnijmy, że tytułowy utwór z płyty to wiersz Władysława Broniewskiego. To jedyna taka sytuacja, w której wokalistka sięgnęła po tekst nie swojego autorstwa. Już w najbliższą niedzielę 25 lutego macie okazję wysłuchać nowego materiału na koncercie właśnie w tych samych okolicznościach (Radio Łódź).

Kolejny premierowy koncert Kasi odbędzie się 6 kwietnia w klubie Niebo w Warszawie.

 

 

Z naszej recenzji płyty:

Muzyka wypełniająca płytę “Wiersz ostatni” jest tak niezwykła, jak jej duży, czarny kapelusz, który stał się już znakiem rozpoznawczym wokalistki.

Wiele tu pięknych, ale też przejmujących interpretacji. Kasia swoim głosem opowiada historie w sposób, który nie pozostawia obojętnym. Charakterystyczny wokal jest ważną częścią tych piosenek, to on unosi każdą z tym kompozycji wyżej. Co nie znaczy, że muzycznie jest mało interesująco.

Udało się stworzyć zestaw piosenek, który buduje pewien świat. Czasem nieco gorzki, przetrawiony kobiecymi emocjami, ale przez to do bólu prawdziwy. Ten album to taki projektor wyświetlający wspomnienia, odświeżający wydarzenia o których być może chcielibyśmy zapomnieć, ale gdzieś tam w nas siedzą.”

Leave a Reply