Kolejne wydania polskich płyt na winylach

Co jakiś czas pojawiają się wydania kolejnych, często kultowych już polskich płyt na winylach, które wcześniej ukazały się jedynie w formacie CD, czy też kasety magnetofonowej. I choć wydania te nie zachwycają szatą graficzną, ani niesamowitą jakością dźwięku (zgrywane z wersji cyfrowych), to niosąc wartość sentymentalną, stają się interesującym gadżetem w zbiorach fanów danego wykonawcy lub zespołu.

Najnowszą propozycją, która premierę miała 16 marca jest płyta zespołu Myslovitz z 1999 roku. “Miłość w czasach popkultury” przyniosła grupie ogromne zainteresowanie, dzięki pierwszemu singlowi pt. “Długość dźwięku samotności”, który stał się ponadczasowym przebojem.

 

 

Sprzedaż albumu wywindowała Myslovitz na szczyty popularności, otwierając im możliwość swobodnego poruszania się w muzyce, bez presji wydawniczych wytwórni fonograficznej.

Całkowicie niezrozumiały jest fakt wydania winylowego, które zamiast oryginalnej okładki, zostało uzupełnione słabą wersją reedycji.

Side A
1. Chłopcy
2. Nienawiść
3. Długość dźwięku samotności
4. Dla ciebie
5. Peggy sue nie wyszła za mąż
6. Gdzieś

Side B
1. Kraków
2. Miłość w czasach popkultury
3. Noc
4. Alexander
5. My (długi czarny płaszcz)
6. Zamiana

Kolejną nowością, którą warto zauważyć jest płyta winylowa Ani Dąbrowskiej pt. “Kilka historii na ten sam temat”. To drugi album wokalistki. Jego premiera miała miejsce w 2006 roku i przyniosła takie przeboje jak: “Trudno mi się przyznać”, “Czekam” i “Musisz wierzyć”. Bardzo dobra, niezwykle klimatyczna i cieplejsza, choć wciąż sentymentalna w przekazie płyta w dorobku Ani.

Side A
1. Zostań
2. Trudno mi się przyznać
3. Nic się nie stało
4. Musisz wierzyć
5. Czekam
6. Czego ona chce

Side B
1. Wiosna
2. L’ultimo
3. Opowiedz mi
4. Już mnie nie ma w twoich planach
5. Niech zniknie cały świat

 

Także “StereoTyp” Kayah, czyli album z 2003 roku, znalazł swój odpowiednik na czarnym krążku. To jedna z najbardziej przebojowych odsłon wokalistki. Piosenka “Testosteron” stała się ponadczasowym hitem. Warto jednak zwrócić uwagę, że singlami były równie udane “Do DNA” i “Dzielę na pół”.

Side A
1. Do D.N.A.
2. Jeszcze ta noc
3. Większy apetyt
4. Testosteron
5. Kołysanka dla serca
6. Twoja Dłoń
7. Prośba do Twoich ust

Side B
1. Teren zaminowany
2. Nigdy się nie dowiem czy
3. Dziele na pół
4. Dobre złe nieważne
5. Mądrala Mont Rala
6. Do It Right

Jeszcze jedną propozycją na czarnym krążku jest kompilacja największych przebojów Czesława Niemena z lat 1966-1969. Tej płyty nie trzeba nikomu przypominać. Zestaw piosenek zawiera same przeboje i pierwotnie ukazał się w 1979 roku.

Side A
1. Pod Papugami
2. Wspomnienie
3. Baw się w ciuciubabkę
4. Płonąca stodoła
5. Sen o Warszawie
6. Czy wiesz
7. Spiżowy krzyk

Side B
1. Nie wiem czy warto
2. Przyjdź w taką noc
3. Włóczęga
4. Jeszcze sen
5. Jeżeli
6. Domek bez adresu
7. Dziwny jest ten świat

Leave a Reply