Cereus – „Dystonia”

Pod koniec kwietnia tego roku zespół Cereus wydał swój debiutancki album pt. „Dystonia”. Powstali w 2012 roku i pochodzą z Warszawy. Ich muzykę określa się mianem post-progress (Post-prog). Twórczość Cereusa jest wypadkową inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz post-metalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu. Więcej w dzisiejszej recenzji.

1 czerwca 2018

Limboski – „Poliamoria”

Nowa płyta Limboskiego pt. „Poliamoria” ukazała się pod koniec kwietnia. Mieliśmy okazję być na jednym z koncertów wokalisty, z którego fotorelację możecie znaleźć na naszym portalu. Tym razem przyglądamy się jednak całej płycie. 

Stanisława Celińska – „Malinowa…” [RECENZJA]

Trzy lata minęły od ukazania się płyty „Atramentowa” Stanisławy Celińskiej. W końcu dostaliśmy nowy album. Od dziś oficjalnie dostępna w sprzedaży „Malinowa…” jest zgrabną kontynuacją tamtych opowieści. Kolejny raz za warstwę muzyczną odpowiada Maciej Muraszko. Poznajcie naszą recenzję tego krążka.

Ranking 10. piosenek Małgorzaty Ostrowskiej

Małgorzata Ostrowska jest niewątpliwie jedną z najważniejszych polskich wokalistek. Niestety na nową płytę artystki czekamy od 2007 roku. Niedawno Ostrowska zmieniła management. Stała się częścią Rock House Entertainment. Za rok będziemy świętować 20 – lecie działalności solowej, którą zapoczątkowała płyta „Alchemia”. Z tej okazji przypominamy kilka najważniejszych utworów wokalistki z jej solowej kariery (z drobnym …

22 maja 2018

Symptom Izera – „Come With Me”

Zespół Symptom Izera pochodzi z Wrocławia. Powstali w 2016 roku, ale ich wcześniejsze doświadczenie muzyczne sprawia, że nie są wcale debiutantami. Właśnie ukazała się ich bezkompromisowo dobra płyta pt. „Come With Me”.

Menippe – „Bąbony”

Menippe to alternatywna grupa pochodząca ze Śląska, łączy w sobie czarna muzykę wymieszaną z subtelną elektroniką. Choć całość opiera się na hip-hopie, to zamykanie ich w tym gatunku jest zdecydowanie ograniczające.

Basia – „Butterflies”

Aż dziewięć lat musieliśmy czekać na nową płytę Basi Trzetrzelewskiej. Właśnie dziś ukazał się jej nowy album pt. „Butterflies”. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Robert Cichy z pierwszą solową płytą pt. „Smack”

Robert Cichy to gitarzysta, kompozytor, producent, a nawet wokalista. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Jego kompozycje znajdziecie m.in. na płytach Piotra Zioły, Marceliny, Julii Pietruchy. A jego samego usłyszycie w piosenkach Ani Dąbrowskiej, Moniki Brodki, czy też Ani Rusowicz.

16 maja 2018

Tomasz Pauszek – „Lo-Fi Lo-Ve”

Tomasz Pauszek to kompozytor, producent, a także twórca muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. W latach 2004–2011 regularnie uczestniczył i grał koncerty w ramach Warsaw Electronic Festival. Wydał już kilka albumów, z czego najnowszy, któremu dziś przyglądamy się bliżej to „Lo-Fi Lo-Ve”. 

15 maja 2018

Varius Manx – „Ent”

Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz i po 7 latach od ostatniego albumu Varius Manx powraca. 13 kwietnia ukazała się ich nowa płyta pt. „Ent”. Więcej w dzisiejszej recenzji.

Wilki – „26/26” [RECENZJA]

Jubileusz działalności zespołu Wilki, który podsumowuje ten album jest dosyć nietypowy. „26/26” zamyka 26 lat istnienia grupy, licząc od ukazania się ich pamiętnej, debiutanckiej płyty pt. „Wilki”. A jak prezentuje się przekrojowe wydawnictwo? O tym w dzisiejszej recenzji.

12 maja 2018

Premiera drugiej płyty Mateusza Franczaka

27 kwietnia nakładem wytwórni too many fireworks records ukazała się druga płyta Mateusza Franczaka pt. „Night-night”. Po dwóch latach od wydania krążka „Long Story Short”, dostaliśmy materiał jeszcze mocniej zarysowany, bardziej otwarty artystycznie, ale ciągle wciągająco klimatyczny. Piękna alternatywna forma. Wkrótce nasza recenzja tego albumu.

10 maja 2018