
25 kwietnia 2025 to data ukazania się pierwszej płyty zespołu Cicho. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią żywe, bogate brzmienie instrumentów i refleksyjne teksty.
fot. materiały prasowe
Piosenki grane na żywo żyją trochę swoim życiem. Dzięki temu, że przystąpiliśmy do nagrywania materiału po blisko roku wykonywania go na scenie, na płytę trafiły w pełni rozwinięte wersje, wzbogacone o pomysły, które przyszły nieraz po kilku miesiącach od napisania utworu. Więc kto chodził na nasze koncerty dla partii instrumentalnych – będzie zadowolony. – jak informuje zespół i dodaje:
To ponad 40 minut muzyki, pięć utworów, w których zapisany jest pierwszy rozdział działalności naszego zespołu. A w nim tyle spraw, którymi żyliśmy w tym czasie, historii opowiedzianych słowami i dźwiękami. I to nie byle jakimi dźwiękami, bo to płyta pełna analogowych brzmień, od Hammonda, przez gitary, bębny, wiolonczelę, syntezatory, po Rhodesa. W tekstach usłyszycie o mieście i naturze i tęksnocie za nią, o zaglądaniu wewnątrz siebie, i szukaniu harmonii, którą można znaleźć, choć to coraz trudniejsze w chaotycznym świecie. Miksem zajął się Jarek Fethke (dla mnie już trzeci, a wliczając muzykę do Kohuta – czwarty raz!), a okładkę zaprojektował Michał Dorynek.
*****
Michał Adamowicz urodził się w 1994 roku w Warszawie. Album „n.p.m.” był jego trzecim solowym projektem muzycznym z autorskimi utworami po „Pod tym samym niebem” (2018) i „Szklanych figurach” (2019). Wraz z Filipem Chudzyńskim jest współautorem oraz autorem muzyki do filmów dokumentalnych: „Pustać. Ostoja cietrzewia” (2018) i „Kohut” (2022), nawiązujących do tematyki relacji człowieka z naturą. Dotychczas występował jako członek zespołu Shade, artysta solowy, w 2023 roku założył zespół Cicho, z którym 25 kwietnia 2025 roku wydał album zatytułowany – „Cicho”.
*****
Zespół Cicho to:
fot. okładka płyty