Julia Wieniawa z ważnym przesłaniem w nowym utworze “Nic nie zmieni?”

W Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, swoją premierę miał nowy singiel Julii Wieniawy – „Nic nie zmieni?”.

Ten emocjonalny utwór, objęty patronatem Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej i projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym“, stanowi ważny głos w dyskusji na temat zdrowia psychicznego oraz otwartego mówienia o problemach, z którymi mierzy się coraz więcej osób, w tym wielu młodych.

Artystka poprzez premierę singla pragnie zwrócić uwagę na konieczność przełamywania barier wstydu związanych z otwartym dzieleniem się swoimi emocjami i szukaniem wsparcia. „Nic nie zmieni?” to nie tylko muzyczny projekt, ale również apel do słuchaczy, by odważnie mówili o swoim samopoczuciu i nie wahali się sięgać po pomoc.

fot. materiały prasowe

„Wierzę, że muzyka ma ogromną moc oddziaływania i może otwierać trudne rozmowy. Chciałabym, aby mój nowy singiel pomógł choć w małym stopniu przełamać tabu wokół zdrowia psychicznego. Każdy z nas ma prawo czuć się słabo i nie ma w tym nic złego. Ważne jest, by wiedzieć, że zawsze jest ktoś, kto nas wysłucha i pomoże” – mówi Julia Wieniawa.

Współpraca z projektem „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” jeszcze bardziej podkreśla znaczenie tego przesłania. Fundacja UNAWEZA prowadzi działania profilaktyczne, edukuje i uświadamia o konieczności mówienia o zdrowiu psychicznym otwarcie.

Premiera „Nic nie zmieni?” jest dowodem na to, że artystka nie boi się poruszać trudnych tematów, a swoją twórczością chce inspirować do odwagi w rozmowie o tym, co dla nas ważne.

Projekt MŁODE GŁOWY wspiera młodych ludzi w dbaniu o zdrowie psychiczne i motywuje do otwartości, a Julia Wieniawa dołącza do tego przesłania poprzez swoją muzykę. Premiera piosenki to wyjątkowy moment, który przypada w dzień symbolizujący walkę o zdrowie psychiczne na całym świecie.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, obchodzony co roku 10 października, ma na celu podnoszenie świadomości na temat problemów związanych ze zdrowiem psychicznym oraz promowanie działań na rzecz wsparcia osób zmagających się z tymi wyzwaniami. To ważny moment, aby przypomnieć, że zdrowie psychiczne jest nieodzowną częścią naszego ogólnego dobrostanu, a otwarta rozmowa o emocjach oraz udzielanie i przyjmowanie pomocy są kluczowe w budowaniu bardziej empatycznego i wspierającego społeczeństwa. W Polsce prawie milion młodych osób może doświadczać kryzysu psychicznego.

To cenne, jeśli słyszymy od innych ludzi: „Jesteś ok, także wtedy, gdy gorzej się czujesz i trudno jest ci mierzyć się z codziennymi wyzwaniami”. Taki przekaz odnajduję w tekście tej piosenki. Mam nadzieję, że będzie inspirować do rozmawiania o emocjach – mówi psycholożka Joanna Szulc, ekspertka projektu MŁODE GŁOWY.

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym  

MŁODE GŁOWY został zainicjowany przez Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Ma na celu normalizację sięgania po pomoc, rozwijanie poczucia sprawczości oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości wśród młodzieży. W ramach projektu Fundacja prowadzi bezpłatne działania edukacyjne i profilaktyczne, angażujące nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców oraz nauczycieli. Projekt daje przestrzeń do otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym, jak również oferuje konkretną pomoc. Celem działań jest uświadamianie, jak ważne jest wsparcie, którego może udzielić każdy człowiek.

Leave a Reply