Winylowe wydanie albumu “Ocali nas miłość” zespołu Organek

Album „Ocali nas miłość” zespołu Organek ukazał się w 2021 roku. Teraz pojawi się długo wyczekiwana wersja winylowa tej stworzonej z okazji 77 rocznicy Powstania Warszawskiego płyty.

Album będzie miał swoją premierę 1 sierpnia.

Punktem wyjścia dla autorów płyty były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów – Eugeniusza Lokajskiego „Broka”. Tomasz Organek pod wpływem emocji powstańców oraz ulic Warszawy roku 1944 ujętych na fotografiach napisał teksty piosenek, które brzmią bardzo aktualnie. Album “Ocali nas miłość” to swego rodzaju most pomiędzy rokiem 1944 a czasami współczesnymi, który ma ważny przekaz: ocali nas miłość.

fot. materiały prasowe

„Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie, aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same” – mówi Tomasz Organek.

Kolekcja prawie tysiąca fotografii Lokajskiego w poruszający sposób dokumentuje zarówno prywatne życie bohaterów sierpnia i września 1944 roku, jak i ich ofiarną walkę na ulicach Warszawy.

Na płycie pojawili się znakomici goście: Magda Umer, Ralph Kaminski i Klaudia Szafrańska.  

 

Koncert zespołu Organek w NCPP / Opole [FOTORELACJA]

Leave a Reply