Nosowska i Król zapowiadają wspólny album. Posłuchaj singla “Można”

Nosowska i Król zapowiadają wspólny projekt, którego zapowiedzią jest utwór “Można”.

NOSOWSKA i KRÓL mieli już okazję spotykać się w studio nagraniowym czy na dużej scenie podczas letnich koncertów, jednak teraz – ich wyjątkowa relacja przerodziła się we wspólny album pt. “Kasia i Błażej”. Krążek ukaże się we wrześniu, a w listopadzie wystartuje trasa koncertowa Jenin-Piaseczno. Pierwszą zapowiedzią projektu jest singiel “Można” oraz towarzyszący mu klip w reżyserii Jacka Kościuszko.

fot. Piotr Porębski

Katarzyna Nosowska to wokalistka, tekściarka, pisarka oraz jedna z najbardziej wyrazistych osobowości i artystek w kraju. Błażej Król – muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów. Wciąż udowadnia, że jest jedną z najjaśniejszych postaci na scenie alternatywnej. Na wspólnym koncie mają już świetną współpracę z 2023 roku pt. “MĘSKIE GRANIE PRZESTAWIA: NOSOWSKA – KRÓL”, gdzie podczas letniej trasy wykonywali m.in. cover Nirvany “Smells Like Teen Spirit” czy “Szklanki” Young Leosi. Następnie, jesienią 2023 wydali utwór “Neodym”.

Teraz, efektem pięknej przyjaźni tej dwójki artystów, jest album pt. “Kasia i Błażej”, który ukaże się we wrześniu. Pierwszą zapowiedź stanowi singiel “Można”.

Katarzyna Nosowska:
Błażej pilnie strzeże tego, co w nim wrażliwe i ufne. Najbliżej tej strefy można się dostać chyba właśnie wspólnie tworząc. To moja ukochana płyta, nigdy nie pracowało mi się szybciej i bez wysiłku. Czasem myślę, że mi się to wszystko przyśniło, a może jednak nie – bo płyta przecież jest.

Błażej Król:
Nawet nie wiem kiedy Jenin zaczął sąsiadować z Piasecznem. Odległość 440 kilometrów pokonywana z prędkością „kciuków”.
Ja to jestem raczej zamknięty – delikatnie pisząc, ale dzięki spotkaniu z Kasią i tym piosenkom, pęknięcie na skorupie znacznie się powiększyło. Dzięki tym naszym “małym wielkim” rozmowom na wszystkich częstotliwościach powstała ONA – nasza płyta. Dziękuję.

Jacek Kościuszko (reżyser klipu):
Teledysk do utworu “Można” Kasi Nosowskiej i Błażeja Króla przenosi nas w tętniące życiem miejskie przestrzenie. Akcja rozgrywa się wśród zgiełku miasta i pędzącego tłumu. Bohaterowie przemierzają ulice miejskim autobusem, obserwując rzeczywistość zza szyb. Zauważają przechodniów pochłoniętych codziennymi sprawami. Eteryczna atmosfera i hipnotyzująca narracja teledysku przyciągają uwagę widza, tworząc niezwykłą, refleksyjną podróż.

 

Leave a Reply