Aurelia z debiutanckim albumem EP. Posłuchaj singla “Wiele”

Album EP „Aurelia akustycznie” to pierwsze solowe wydawnictwo Aurelii, nagrane w całości na żywo. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Wiele”.

Nagrany w całości na żywo w studio, album ten został zrealizowany na tzw. „setkę” – bez cięcia ścieżek i wszelkich edycji. Muzycy nagrali jednocześnie gitarę i wokal za jednym podejściem, co nadaje temu wydawnictwu unikalną autentyczność i energię.

Zawarte na albumie utwory opowiadają różne historie z życia artystki. Dotykają one trudów codzienności, rozterek emocjonalnych oraz ukazują wrażliwą stronę jej osobowości. Teksty są pełne wspomnień – zarówno tych dobrych, jak i złych, co sprawia, że każda kompozycja jest autentyczna i prawdziwa.

fot. Piotr Czyż

Muzyczna produkcja zawiera w sobie naturalny „brud”, który dodaje utworom surowości i szczerości.

Album zawiera sześć kompozycji, które Aurelia nagrała wspólnie z zaproszonym do współpracy gitarzystą, Pawłem Wójcikiem.

Aurelia akustycznie” to album, który porusza i zachwyca swoją prostotą oraz emocjonalną głębią. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie szczerość i autentyczność w muzyce.

*****

Aurelia, czyli Aurelia Wiśniewska ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną na fortepianie, od najmłodszych lat związana ze śpiewem. Na swoim koncie posiada wiele projektów, kompozycji oraz gościnnych udziałów. W 2013 roku wydała anglojęzyczny album dla fundacji Dr. Lucy, w 2016 r. gościnnie wzięła udział w nagraniach płyty “DUP!Zwei” wydanej przez Karrot Komando, w 2017 roku jej singiel “The Night”, wydany na rynek hiszpański przez wytwórnię “Blanco y Negro”, osiągnął miejsce wśród 30 najchętniej słuchanych utworów na Spotify w Hiszpanii.

Od kilku lat tworzy projekty hip-hopowe z producentem Tytuzem, współpracując m.in. z raperem TPS-em, z którym wydała kilka singli („Byłaś”, „Bagaż”,”GRA”). Jest współzałożycielką duetu AURA, który tworzy wraz z producentem Tytuzem. Od 2021 roku współpracuje także z raperem Pajczim. Ma na swoim koncie sukcesy radiowo-telewizyjne z utworami : „Usłysz mnie”, „Zimna Wojna”, „Bieguny”, „Mój czas”. Najnowszy album artystki wydany został w czerwcu 2023 pod tytułem „Galaktyczna Imitacja” wraz z Tytuzem i Pajczim. W 2024 roku album został nominowany do prestiżowej hip-hopowej nagrody Popkillery 2024 w kategorii “Alternatywny Album Roku”.

Album dostępny jest w wersji fizycznej na CD oraz w serwisach streamingowych pod adresem: https://warner.lnk.to/aureliapresave

 

Leave a Reply