Kixi z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Polaris”!

6 czerwca ukazał się najnowszy singiel Kixi. “Polaris” to prawdziwie hipnotyzujący, utrzymany w popowym charakterze kawałek, który zapowiada mini album artystki zatytułowany “Gwiazda, gwiazdka”.

W zapowiadanym cyklu muzycznym pojawią się wydane już w formie singli utwory Kixi, uzupełnione o całkiem nowy materiał. Usłyszymy m.in. nawiązania do polskiego R&B lat dwutysięcznych, jak i powrót bardziej dramatycznej i balladowej odsłony artystki.

fot. materiały prasowe

Polaris” to historia dwóch, zbudowanych na zasadzie kontrastu postaci; zwykłej dziewczyny, która za wszelką cenę chce osiągnąć sukces na wzór swojej idolki oraz tytułowej Polaris, która jest wyłącznie wyidealizowanym produktem show-biznesu. Ten kontrast nawiązuje do znanego dziś zjawiska para-socjalnych relacji z celebrytami, w wyniku których porównujemy się do galerii pięknych ciał i spełnionych marzeń, za którymi stoją nieraz całe grupy specjalistów. Nieznajomość tych mechanizmów prowadzi do przedstawionego w utworze rozczarowania, a więc poczucia, że nie stać nas na akceptację otoczenia i docenienia wśród rówieśników. Cały utwór skupia się właśnie na tym nieosiągalnym pojęciu perfekcji oraz realnych skutkach, jakie niesie za sobą próba jej osiągania.

To swego rodzaju hołd dla małych dziewczynek, które kiedyś wierzyły w to, że zostaną księżniczkami, aktorkami i piosenkarkami, ale dziś zastanawiają się, co z tym marzeniem poszło nie tak…

*****

Muzyka i tekst to autorskie dzieło Kixi, za realizację nagrań, produkcję i mastering odpowiada Radek Baranowski, który pracował przy wszystkich dotychczasowych wydaniach Kixi od czasu premiery singla “Jak Chcesz”.

6 czerwca wraz z premierą utworu nastąpiła również premiera teledysku, przy którym Kixi współpracowała ze znakomitym Dawidem Ho – odpowiedzialnym między innymi za realizację najnowszego teledysku Pauliny Przybysz.

Historia Polaris została przedstawiona w formie sesji zdjęciowej, gdzie pomiędzy rozbłyskami flesza, dostrzec można niewidzialną w ostatecznych zdjęciach pracę makijażystów i stylistów, którzy mają uczynić wizerunek gwiazdy jeszcze bardziej perfekcyjnym. Kixi wciela się też w rolę rozżalonej fanki, która w pozbawionym duszy i charakteru pomieszczeniu będzie odtwarzać ruchy swojej idolki, wyobrażając sobie życie, o którym zawsze marzyła.

Słuchaj singla “Polaris” na platformie SPOTIFY

 

fot. okładka singla

2 odpowiedzi na “Kixi z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Polaris”!”

  1. Niesamowite, jakie perełki można znaleźć czasem na tym portalu! Trzymam kciuki za rozwój kariery Kixi, ale chyba niepotrzebnie – patrząc na niesamowitą jakość jej dotychczasowych projektów

  2. Odkryłam Kixi po premierze płyty “Jak chcesz” i zakochałam się bez reszty. Gra słowem, oryginalne koncepty, poruszanie problemów społecznych poprzez muzykę – to jest to czego brakuje popowym kawałkom w viralowych topkach. Smutne jest to, że tak wartościowe gwiazdy nie mogą się wybić w tym kraju.

Leave a Reply