Natalia Kukulska – MTV Unplugged (edycja winylowa)

Ukazało się specjalne, winylowe wydanie albumu “MTV Unplugged” Natalii Kukulskiej.

Koncerty MTV Unplugged to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80-tych, przez dekady gromadził topowych artystów, którzy swoje utwory prezentowali “bez prądu”. Do listy takich wykonawców jak m.in. Mariah Carey, Nirvana, Alicia Keys, Eric Clapton czy – z rodzimego rynku muzycznego – Kayah, Hey, Brodka czy Zalewski, dołączyła też jakiś czas temu Natalia Kukulska.

Swój rok jubileuszowy – 25 lat od premiery “dorosłego” debiutu, którym był album „Światło” – wokalistka zakończyła na deskach warszawskiej Sceny Relax, gdzie w towarzystwie wspaniałych muzyków zagrała koncert w formacie MTV Unplugged. Na tę okoliczność skład zespołu został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, w skład którego weszło aż 11 muzyków. Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim – producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszymy Artura BooBoo Twarowskiego a na Moog’u Marcina Małego Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka), i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowi: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici – Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevsky.

Wisienką na torcie tego niezwykłego składu byli zaproszeni przez artystkę goście. Dzięki temu usłyszymy wyjątkowe duety z Natalią Szroeder i Igorem Herbutem.

Na uwagę zasługuje też atrakcyjne wydanie fizyczne albumu, które zaskakuje nie tylko swoją unikalną formą, ale też bogatą fotorelacją z koncertu. Autorami zdjęć są Marta Wojtal i Dominik Malik, zaś szatę graficzną stworzył Adam Żebrowski.

Na krążku znajdziemy takie utwory, jak:

Płyta nr: 1 (strona A)

1. Bezdomni bez siebie

2. Halo, tu Ziemia

3. Miau

4. To jest komiks

5. Decymy

Płyta nr: 1 (strona B)

1. Pióropusz

2. Kobieta feat. Natalia Szroeder

3. Jednogłośna

4. W biegu

Płyta nr: 2 (strona A)

1. Pół na pół feat. Archie Shevsky

2. Im więcej Ciebie tym mniej

3. Osobno czy razem feat. Igor Herbut

4. Nie ma wody na pustyni

Płyta nr: 2 (strona B)

1. Ostania prosta

2. My

3. Piosenka światłoczuła

 

Natalia Kukulska z koncertem MTV Unplugged w łódzkim Monopolis [FOTORELACJA]

Leave a Reply