Podróż w czasie do osiedli PRL-u. Polaczek i Rafał Matuszak w utworze “Lekcja PO”

“Lekcja PO” to refleksyjna podróż w czasie, którą zaserwował Polaczek w nowym singlu “Lekcja PO”. Za utwór odpowiada także znany z zespołu COMA i Kashell – Rafał Matuszak.

Przenieśmy się do czarnobiałych osiedli PRL-u, gdzie dorastałem. Zapraszam do odsłuchania najnowszego singla “Lekcja PO”, który jest refleksyjną podróżą do lat pełnych wyzwań i niezwykłych doświadczeń. Jest to opowieść o przyjaźniach czy marzeniach snutych pod osiedlowym Pewexem i tęsknocie za kolorowym życiem. – jak informuje Polaczek i dodaje:

Niech “Lekcja PO” będzie dla Was nie tylko powrotem do wspomnień, ale także inspiracją do czerpania radości z każdego dnia. Wsłuchajcie się uważnie bo wielu z Was, chcąc czy nie, jest częścią tej historii.

fot. materiały prasowe

W tekście piosenki, Polaczek snuje więc opowieść o ludziach rocznika 70 – 75, o czasach dorastania pełnych niezwykłych doświadczeń i chwil, które kształtowały nasze życie. Przeplatając wspomnienia z obrazami codzienności, ukazują nie tylko klimat tamtych czasów, ale także uczucia i emocje, które towarzyszyły nam w każdym kroku. Piosenka porusza tematy takie jak przyjaźń, marzenia, oraz pragnienie kolorowego życia w szarych realiach PRL. “Lekcja po 75” to nie tylko singel, to opowieść o naszej drodze, o tym, jak staliśmy się tym, kim jesteśmy dzisiaj.

Muzyka Rafała Matuszaka, basisty znanego z COMA i KASHELL, tworzy solidną linię basu, którą w szalony i intrygujący sposób rozjaśniają 8-bitowe akcenty od NICKTSOUND. Miks został przygotowany w systemie Dolby Atmos dla jeszcze głębszych doznań.

Link do serwisów streamingowych: https://adm.ffm.to/lekcjapo

 

fot. okładka singla

Leave a Reply