Chikara debiutuje energetycznym utworem “Bajka”!

Chikara to zespół, gdzie średnia wieku muzyków wynosi zaledwie 15 lat. Pomimo tego, grupa zadebiutowała dojrzałym singlem “Bajka”, który można uznać za oficjalne rozpoczęcie ich działalności.

Ten dynamiczny, pełen pasji zespół wnosi świeży powiew do polskiej sceny muzycznej, łącząc wyjątkowe brzmienie z charyzmatycznym występem. Co więcej, średnia wieku członków zespołu to zaledwie 15 lat, co dodatkowo podkreśla ich wyjątkowy talent i potencjał.

Chikara to grupa utalentowanych muzyków, którzy nie tylko komponują niesamowite utwory, ale również potrafią poruszyć słuchaczy swoją energią i autentycznością. Ich najnowszy singiel “Bajka” jest doskonałym przykładem ich niepowtarzalnego stylu, łączącego nowoczesne rytmy z głębokimi tekstami, które trafiają prosto do serca.

Zespół Chikara poznał się w Jaworkach podczas Muzycznych Warsztatów w lipcu 2023 roku, gdzie jak sami mówią: „muzycznie przypadliśmy sobie do gustu, od pierwszych brzmień czuliśmy się nawzajem”. Od tego czasu stworzyli 10 utworów. 15 maja 2024 wyszedł ich pierwszy singiel “Bajka“. Kolejne utwory ukażą się niebawem.

Antoni Ciężki, basista zespołu, zaproponował wspólne granie i tworzenie muzyki. Rozpoczęli pierwszą próbę w studio u perkusisty Franciszka Kurkowkiego, gdzie jako jeden z  pierwszych utworów powstała „Bajka“. To utwór o wielkiej symbolice, przedstawiający kłamstwo w różnych związkach, w tym zawodowym, partnerskim, przyjacielskim oraz o toksycznej miłości. Wyraża wiele emocji, z którymi każdy może się utożsamić. Jest mocna i trochę kontrowersyjna. To wyraźny, pierwszy krok do wydania albumu.

*****

Skład:
Kaja Wismont – wokal
Marcelina Jabłońska – klawisze
Michał Furman – gitara
Antoni Ciężki – bas
Franciszek Kurkowski – perkusja

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply