AdriatiQ i jego zaskakujące wykonanie utworu “Captain Nemo”

“Captain Nemo” to zaskakujący cover, który zaprezentował artysta występujący jako AdriatiQ. Wcześniej mogliście znać ten utwór w wykonaniu m.in. Sary Brightman.

Trzeci singiel zatytułowany “Captain Nemo“, to kolejny cover, ostatni przed wypuszczeniem nowego autorskiego singla “Light” (premiera planowana jest na wrzesień), który promował będzie większe wydawnictwo, czyli mini album “Triptych“.

fot. materiały promocyjne

Historia utworu sięga 1990 roku, kiedy to szwedzki duet Dive, tworzony przez Chrisa Lancelota i Erika Holmberga, wydał swój debiutancki singiel “Captain Nemo“. Może nie odnieśli jakiegoś spektakularnego sukcesu, jednak sam utwór w nieco odmienione szacie muzycznej, został wydany ponownie w 1993 roku, już jako cover znalazł się na albumie o symbolicznym tytule “Dive“, brytyjskiej sopranistki – Sary Brightman, która lansując swoją wersję, odniosła utworem “Captain Nemo” ogromny sukces komercyjny.

W trakcie pracy nad nowym materiałem, zależało mi, aby wypuścić jeszcze jeden singiel, który będzie coverem. Nie przypadkowo został wybrany utwór “Captain Nemo“. Już jako nastolatek śpiewałem wysokie dźwięki oraz właśnie ten utwór, który przedstawia piękną podmorską historię Kapitana Nemo. – jak informuje AdriatiQ

*****

Nowa wersja to efekt współpracy ze studiem nagrań z Łodzi – Studio 11, które jest twórcą współczesnej aranżacji muzycznej, natomiast nad nagraniem i miksowaniem wokalu czuwał Dawid Tieleczek z DMB Records z Opola.

 

Leave a Reply