Wakacyjny przebój? Paweł Lisek prezentuje nowy utwór “Tu i teraz” [RECENZJA]

27 maja odbyła się premiera kolejnego singla Pawła Liska zatytułowanego “Tu i teraz”. Tym razem jest to oficjalna zapowiedź debiutanckiego albumu o tym samym tytule, który ukaże się jesienią tego roku.

Paweł Lisek bardzo konsekwentnie podąża szlakiem własnych zapatrywań muzycznych, czego potwierdzeniem jest jego nowy singiel “Tu i teraz“. Swobodnie zaprezentowana forma muzyczna i nośny charakter tej piosenki sprawia, że szybko zapada w pamięci słuchacza. Artysta postawił na współpracę ze sprawdzonymi nazwiskami. Autorami tego utworu są po raz kolejny Bartosz Hoppe (tekst, muzyka) i Piotr Klimek (muzyka), którzy są gwarantem pewnej jakości. Owszem, dostaliśmy propozycję z szeroko pojętego nurtu pop, ale nie staje się ona do bólu przewidywalna, a więc nie razi banałem i pospolitością.

fot. materiały prasowe

Nie jest to także numer, który zachwyca oryginalnością – to po prostu dobrze urzeczywistniona muzyka środka, idealnie wpasowująca się w “zapotrzebowanie” niektórych rozgłośni radiowych. Zwraca uwagę świeża formuła kompozycyjna, a także znakomita produkcja. Do tego dochodzi nienachalna dynamika, która ładnie podbija samą melodię. To istotne, bo dzięki temu piosenka ma “śpiewny” charakter, starannie ukazujący możliwości wokalne Pawła, ale także uwypuklający swój przebojowy potencjał. Być może stanie się ona hitem zbliżającego się lata?

Artysta dba także o to, by jego każdy utwór niósł ze sobą jakiś przekaz. Stąd warto odnieść się do samej istoty tekstu, który w sposób zadowalający wypełnił tak ukazaną produkcję. Niby pospolite hasła stały się treścią, ale to wystarczyło, żeby przekonać się o sensie wszystkich słów (np. “Zatrzymaj się na chwilę, zanim ucieknie jutro”).

Po kilku propozycjach, które Paweł Lisek wypuszczał przez ostatnie miesiące, mamy pełniejszy obraz tego, co znajdzie się na jego debiutanckim albumie, nad którym wokalista wciąż pracuje (oficjalna zapowiedź płyty pojawiła się właśnie przy tym utworze). I już teraz można być pewnym, że jest na co czekać.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Poprzedni utwór “Nic więcej” odniósł duży sukces komercyjny. Od kilku miesięcy utwór znajduje się w czołówce Opolskiej Liście Przebojów Radia Opole. Emisja utworu odbyła się m.in. Polskie Radio, Radio Wnet, Radio Na Tak, Inne Radio, Twoje Radio Dublin.Radio Szczecin, Radio Radom czy  Radio Białystok.

Paweł Lisek, utalentowany wokalista ma na swoim koncie wiele osiągnięć, które potwierdzają jego niezwykły talent i zaangażowanie w muzykę. Zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Filmowej oraz 25 miejsce w Top 100 podczas Międzynarodowego Konkursu Aim 2 Fame, gdzie rywalizowało kilka tysięcy uczestników.

Jego wyjątkowy głos i pasja zaowocowały wspólnym koncertem z cenionym harfistą Michałem Zatorem, który wcześniej współpracował z Edytą Górniak. Paweł cieszy się również uznaniem w mediach, jego nazwisko często pojawia się w artykułach na portalach muzycznych oraz w telewizji.

To talent, którego przyszłość w branży muzycznej wydaje się bardzo obiecująca, dzięki jego nieustannej determinacji i wyjątkowym propozycjom, które znalazły uznanie wśród słuchaczy.

 

Leave a Reply