Paweł Lisek z przebojowym utworem “Nic więcej” [RECENZJA]

Pod koniec grudnia 2023 roku ukazał się najnowszy utwór Pawła Liska zatytułowany “Nic więcej”, do którego powstał animowany teledysk. Tym razem artysta postawił na energetyczną propozycję.

Duże to zaskoczenie, bo od premiery utworu “Moment” nie minęło jeszcze wiele czasu, a Paweł Lisek zaproponował już nowy, nieco inny stylistycznie singiel. I faktycznie kawałek “Nic więcej” to urzeczywistnienie odmiennej wizji artystycznej, która bliższa jest popowej przystępności, gdzie wyczuwalna jest znacząca przebojowość. Komercyjny wydźwięk nie przynosi jednak niczego wstydliwego, ani banalnego, a więc utwór bez nadmiernej trywialności, niesie ze sobą głębsze przesłanie.

fot. Marcin Chróst

A świeżość i przyzwoita realizacja sprawia, że udało się uzyskać interesujący efekt końcowy, który w takim odniesieniu może mieć również swoje dalsze rozwinięcie w kolejnych piosenkach wokalisty (muzyka i produkcja – Bartosz Hoppe, Piotr Klimek i Adrian Trepka). Jeśli chodzi o treść kryjącą się za słowami tego utworu, to kluczowa staje się myśl – “jedna chwilą może sprawić, że na nieznanych wodach znajdę brzeg / biegnę tam, gdzie miłość woła mnie / biorę głębszy wdech / nic więcej nie trzeba / nie trzeba mi”. To ważne, że artysta wie o czym śpiewa, a jego słowa nie trafiają w próżnię.

Do tego dochodzi dookreślenie całości poprzez głos, a jak wiemy Paweł jest świetnym wokalistą, więc jego propozycje już na starcie zyskują na swojej atrakcyjności. Tak też stało się w tym przypadku. A na ile ta kompozycja została oryginalnie ukształtowana? To już inna kwestia. Jedno jest pewne, nie przynosi ona wstydu artyście, który próbuje różnych wariantów, by dotrzeć do swojej publiczności. Być może radiowy format singla “Nic więcej” mu w tym pomoże. Przynajmniej powinien, bo numer zasługuje na szersze zauważenie, wręcz z takim potencjałem rozgłośnie radiowe mogłyby przychylniej na niego spojrzeć. Dopełnieniem całości jest animowany klip produkcji Karola Grabarka, który staje się dodatkowym, jakże istotnym elementem tej sprawnie zaprezentowanej piosenki.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Zaledwie kilkanaście dni po wydaniu poprzedniego singla “Moment“, artysta zaskakuje nowym komercyjnym brzmieniem. Za produkcję odpowiadają Bartosz HoppePiotr Klimek i Adrian Trepka. Powstał również oryginalny animowany teledysk produkcji Karola Grabarka. Czy singiel stanie się hitem karnawału?

Paweł Lisek – utalentowany wokalista z Polskiej sceny muzycznej, ma na swoim koncie wiele osiągnięć, które potwierdzają jego niezwykły talent i zaangażowanie w muzykę. Zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Filmowej oraz 25 miejsce w Top 100 podczas Międzynarodowego Konkursu Aim 2 Fame, gdzie rywalizowało kilka tysięcy uczestników.

Jego wyjątkowy głos i pasja zaowocowały wspólnym koncertem z cenionym harfistą Michałem Znatorem, który wcześniej współpracował z Edytą Górniak. Paweł cieszy się również uznaniem w mediach, jego nazwisko często pojawia się w artykułach na portalach muzycznych oraz w telewizji.

To obiecujący talent, którego przyszłość w branży muzycznej wydaje się bardzo obiecująca, dzięki jego nieustannej determinacji i wyjątkowemu talentowi.

Słuchaj utworu “Nic więcej” w serwisach cyfrowych: https://musiclink.io/l/euphoria/NicWiecej

 

Leave a Reply