AdriatiQ prezentuje cover wielkiego przeboju. Posłuchaj singla “Captain Nemo” [RECENZJA]

“Captain Nemo” to zaskakujący cover, który zaprezentował artysta występujący jako AdriatiQ. Wcześniej mogliście znać ten utwór w wykonaniu m.in. Sary Brightman.

Adrian Dwornicki, czyli AdriatiQ nie przestaje zaskakiwać. Wokalista podejmuje się wyzwań karkołomnych, często trudnych w realizacji, czego przykładem jest jego interpretacja wielkiego przeboju lat 90tych – “Captain Nemo“. Utwór pochodzący z repertuaru duetu Dive stał się hitem dopiero po wykonaniu go przez popuarną w tamtych czasach sopranistkę Sarah Brightman. I właśnie do tej, nieco wzniosłej odsłony należy odnieść teraźniejszą “inscenizację” muzyczną, którą zaprezentował AdriatiQ. W tej aranżacji (Studio 11 – Studio Nagrań Łódź) czuć właśnie delikatną podniosłość, ale też magię, jaka kojarzy nam się z interpretacją wspomnianej artystki.

fot. materiały prasowe

Muzycznie dostaliśmy więc wysoką jakość, która nie ustępuje wcześniejszej, dosyć bogatej instrumentacji. Dlatego nie można mówić o współczesnej wersji w kategoriach typowego coveru, bo nie jest to bezpośrednie odtworzenie tego, co już znamy. Wokalista starał się dołożyć coś więcej od siebie i to mu się udało, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę charakterystyczny wokal Adriana. To niesamowite, że dysponując taką skalą głosu można nadać niebywałej głębi propozycjom, których – wydawać by się mogło – nie należy dotykać. I to w przedziale wokalnym, który dla męskich głosów bywa nieosiągalny. Ważne jest, że całość nie została przerysowana, wręcz udało się w pełni oddać koloryt tej piosenki i to w sposób niezwykle poruszający. Poza tym ważna staje się także sama interpretacja, bo w tym przypadku artysta wie o czym śpiewa. Łatwo dostrzec stopniowanie napięcia, które rośnie wraz z rozmachem kompozycyjnym, który mocniej daje o sobie pod koniec trwania tego utworu.

Captain Nemo” to już kolejny cover w wykonaniu artysty. Czas więc, żeby AdriatiQ zaproponował coś swojego, bo autorska twórczość bardziej określi jego poczynania muzyczne i to, co będzie dla niego ważne w urzeczywistnianiu własnego artyzmu. Dlatego dobrze wiedzieć, że po wakacjach wokalista powróci z nowym singlem “Light“. Czekamy.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Trzeci singiel zatytułowany “Captain Nemo“, to kolejny cover, ostatni przed wypuszczeniem nowego autorskiego singla “Light” (premiera planowana jest na wrzesień), który promował będzie większe wydawnictwo, czyli mini album “Triptych“.

Historia utworu sięga 1990 roku, kiedy to szwedzki duet Dive, tworzony przez Chrisa Lancelota i Erika Holmberga, wydał swój debiutancki singiel “Captain Nemo“. Może nie odnieśli jakiegoś spektakularnego sukcesu, jednak sam utwór w nieco odmienione szacie muzycznej, został wydany ponownie w 1993 roku, już jako cover znalazł się na albumie o symbolicznym tytule “Dive“, brytyjskiej sopranistki – Sary Brightman, która lansując swoją wersję, odniosła utworem “Captain Nemo” ogromny sukces komercyjny.

W trakcie pracy nad nowym materiałem, zależało mi, aby wypuścić jeszcze jeden singiel, który będzie coverem. Nie przypadkowo został wybrany utwór “Captain Nemo“. Już jako nastolatek śpiewałem wysokie dźwięki oraz właśnie ten utwór, który przedstawia piękną podmorską historię Kapitana Nemo. – jak informuje AdriatiQ

*****

Nowa wersja to efekt współpracy ze studiem nagrań z Łodzi – Studio 11, które jest twórcą współczesnej aranżacji muzycznej, natomiast nad nagraniem i miksowaniem wokalu czuwał Dawid Tieleczek z DMB Records z Opola.

*****

POSŁUCHAJ SINGLA “Captain Nemo” W SERWISACH STREAMINGOWYCH ➡️ https://ampl.ink/

 

AdriatiQ prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Anytime”!

Leave a Reply