Jay Hofman z albumem “Commentarium de Paradiso”. Posłuchaj singla “Good Kind (To Me)”

25 maja ukazał się nowy album Jaya Hofmana zatytułowany “Commentarium de Paradiso”. Jednocześnie w sieci pojawił się singiel “Good Kind (To Me)”, który promuje to wydarzenie.

fot. materiały prasowe

“To jest jedna z tych historii, gdzie piosenka powstała w ciągu 5 minut. Byłem na wakacjach w Danii, Hiszpanii. To był taki dzień, gdzie wszystko było super i taki pozytywny utwór powstał. Trochę o miłości, trochę o szczęściu, ogólnie pozytyw. Na moich poprzednich płytach było dużo dość poważnego tonu i alternatywnej aranżacji. Z okazji nadchodzącego nowego krążka, chciałem trochę się pobawić elektropopem i czymś do potańczenia. W podobnym brzmieniu utrzymany był mój poprzedni singiel ‘I Can’t Sing'”. – jak informuje Jay Hofman i dodaje:

“Mój producent Chris Hughes zaaranżował podkład w stylu funk-disco lat 70. (słuchaliśmy przy tej produkcji klasyków takich jak Boney M czy Ace of Base). Piosenka została nagrana w studio Oscillate Recordings w Cheshire w Anglii. Pewnego dnia byłem wesprzeć znajomych występujących na tanecznym evencie w Manchesterze, gdzie głównym wykonawca była Voilàh. Jak się potem okazało również Polka tworząca w Anglii (niegdyś po pseudonimem Anamelia). Fajnie się dograliśmy i zaproponowałem jej duet w utworze ‘Good Kind (To Me)”. Voilàh dorzuciła swój R&B/rap akcent, dzięki czemu mamy w efekcie fajny wakacyjny utwór.”

*****

Premiera albumu “Commentarium de Paradiso” była odkładana od czasu pandemii. Dzięki temu artysta nagrał jeszcze kilka kolejnych piosenek, które znalazły się na ostatecznej wersji tej płyty.

Na projekt związany z nowym krążkiem Jaya Hofmana złożyły się więc nowe piosenki, remastery paru już znanych i kilka tych, które nie trafiły na poprzednie albumy – “Avant Gardę‘ i “The Modern Vintage“. Można więc powiedzieć, ze materiał powstawał pomiędzy latami 2011-2024.

Do współpracy artysta zaprosił trzech producentów – Sean Redmond z Ethos Music, Joshua Davenport oraz Chris Hughes z Oscillate Recordings.

Muzyka oscyluje wokół nowoczesnego popu z wyraźnym sznytem elektronicznym, a niekiedy nawet alternatywnym. Teksty na płycie są w języku angielskim, polskim i rosyjskim, co ma pokazać szeroki kunszt wokalisty jako tekściarza, na czym szczególnie mu zależało.

Tytuł “Commentarium de Paradiso” pochodzi z łaciny, gdyż album jest zbiorem prastarych myśli i tekstów. Wszystkie piosenki opowiadają o wspaniałych i ważnych momentach w życiu Jaya, a właśnie z takich momentów powstaje nasz przyszły Raj. Tak więc tytuł należy tłumaczyć jako “Komentarz do Raju”.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply