Joanna Wojtkiewicz i Mateusz Kaszuba z albumem Komeda – “Romanse”

Album Komeda – “Romanse” to pierwszy wspólny projekt Joanny Wojtkiewicz i Mateusza Kaszuby, który ukazał się 1 marca 2024.

Komeda – „Romanse” to debiutancki projekt dwóch młodych artystów: wokalistki Joanny Wojtkiewicz i pianisty Mateusza Kaszuby. Pomysł na projekt zrodził się z chęci zinterpretowania kompozycji Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w sposób autentyczny i prosty. Starając się zachować intymny charakter utworów, jedynie fortepian i głos przekazują treść liryczną, jak i kompozycyjną. Płyta pojawiła się 1 marca 2024 roku na wszystkich platformach streamingowych, jak i w formie płyt winylowych.

fot. okładka płyty

Joanna Wojtkiewicz – w 2022 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyk na Akademii Muzycznej w Poznaniu, a od 2022 roku jest studentką pierwszego stopnia na kierunku wokalistyka jazzowa na Syddansk Musikkonservatorium – Danish National Academy of Music w Danii. Laureatka nagrody Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz laureatka pierwszej nagrody na XV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Mateusz Kaszuba – absolwent Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Ukończył również studia magisterskie na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Piotra Wyleżoła. Laureat m.in.: I. miejsce na 22. i 23. Bielskiej Zadymce Jazzowej, II. miejsce na Krokus Jazz Festival, III miejsce na tegorocznej edycji konkursu Jazz Juniors, a także nagród specjalnych na Jazz Juniors 2019 i 2023, I. miejsce na Tarnów Jazz Contest, II. miejsce na Młoda Nadzieja Jazzu Novum Jazz Festival, Grand Prix School & Jazz Festival), Grand Prix w konkursie Festiwalu Jazz Nad Odrą 2024.

 

Leave a Reply