Maciek Balcar powraca do solowej działalności. Nowy singiel “Za daleko” już dostępny!

Nowa piosenka „Za daleko” Maćka Balcara, to pierwszy solowy singiel, który powstał trzy dni przed ostatnim koncertem z zespołem Dżem w katowickim Spodku.

Maciek Balcar ostatnie 23 lata wokalista grupy Dżem. Autor największego nowożytnego przeboju zespołu, „Do kołyski”. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk, kompozytor i aktor. Ma na swoim koncie role filmowe (m.in. Indianera w „Skazanym na Bluesa”), teatralne (m.in. Jezusa w chorzowskim „Jesus Christ Superstar”), dubbingowe (m.in. głos Mustanga w polskich wersjach piosenek Briana Adamsa).

fot. materiały prasowe

Oprócz 7 solowych płyt, które wydał na przestrzeni lat ze swoim zespołem, współpracuje również ze Zbigniewem Preisnerem oraz zespołem Carrantuohill.

Piosenka „Za daleko” to pierwszy solowy singiel, który powstał trzy dni przed ostatnim koncertem z zespołem Dżem w katowickim Spodku. Opowiada o tym, że zbyt często zawierzamy swoje życie przypadkowi, za bardzo lubimy „rzucać monetą”, nie chcąc jednocześnie brać odpowiedzialności za własne decyzje. Tymczasem to samo decydowanie o kluczowych momentach własnego życia wydaje się być nadrzędne, jeśli chcemy coś wartościowego w wymiarze duchowym, zdobyć lub osiągnąć, a nie bezmyślnie dryfować łajbą bez steru, wioseł i żagli…

Oby los nie zawiódł nas o jeden rzut monetą za daleko, jak mówią słowa piosenki. A z drugiej strony patrząc, nasze decyzje, nawet jeśli są dyskusyjne, pozostawiają nas w roli żeglarza trzymającego mocno ster. A sama świadomość bycia u steru to już bardzo dużo.

 

Leave a Reply