IGNACY prezentuje nowy singiel “Trucizna”

Trucizna” to nowy utwór IGNACEGO, który powstał we współpracy z producentem lessmanem.

Ten singiel jest otwarciem nowego muzycznego etapu i pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu, który znacząco odbiega od poprzednich dokonań IGNACEGO. Udowadnia tym samym, że jest wszechstronnym i głodnym nowych brzmień muzykiem.

fot. Adam Słaboń

Utwór opowiada o zależności i pożądaniu przeradzającym się w obsesję. Tytułowa trucizna to niepohamowane pragnienie kontroli, które prowadzi do autodestrukcji.

IGNACY to jeden z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat. Szturmem podbił serca słuchaczy, o czym świadczy jego udział w programie Spotify Radar. Jego muzykę definiuje wielka wrażliwość artystyczna oraz teksty opisujące rozterki i tęsknoty swojego pokolenia. Jego utwór „Czekam na znak” w zawrotnym tempie zdobył podwójną platynę i został nominowany do Nagrody Fryderyk 2023. Ignacy na żywo hipnotyzuje, o czym przekonać się mogli uczestnicy Męskiego Grania, Next Fest czy Festiwalu Letnie Brzmienia. 19 października 2023 ukazała się jego debiutancka płyta pt. „Central Park”, dzięki której zdobył nominację do Nagrody Fryderyk 2024 w dwóch kategoriach: Album Roku Pop oraz Fonograficzny Debiut Roku. Krążek uzyskał status złotej płyty.

 

“Stawiam na uniwersalizm moich piosenek” – IGNACY [WYWIAD]

Leave a Reply