Knedlove z nowym albumem “Triumf sztuki nad rozumem” [PREMIERA]

“Triumf sztuki nad rozumem” – taki tytuł nosi drugi album muzyczno-życiowego duetu Knedlove, który ukazał się 26 kwietnia.

fot. okładka płyty

KNEDLOVE to duet muzyczno-życiowy (niekoniecznie w tej kolejności). Czerpią z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu, bluesa, ale tak naprawdę po prostu grają siebie. Każdy koncert Elizy i Kacpra to wyjątkowa przygoda pełna muzycznych uniesień i absurdalnego poczucia humoru. Ich piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się zatracić.

Zespół działa prężnie od 2021 roku i ma na koncie debiutancką płytę oraz występy na festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in. Suwałki Blues Festival, Valašský špalíček w Czechach czy Planet Laugarvatn na Islandii.

Teraz ukazał się ich drugi album pt. “Triumf sztuki nad rozumem”, który nagrali z dużo większym rozmachem. Do współpracy zaprosili piątkę wspaniałych muzyków, którzy sprawili, że ich muzyka wybrzmi na nowym krążku z pełną mocą, a są to: Borys SawaszkiewiczAdam PartykaMiłosz SkwirutBartosz Kołodziejski. Nad produkcją płyty czuwał genialny Michał Bigulak.

*****

Duet Knedlove tworzą:

Eliza Sicińska (wokal, gitara akustyczna, pianino) – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Wielokrotnie uznana najlepszą wokalistką podczas przeglądów muzycznych (m.in. Bluesroads, Blues nad Bobrem, Wielki Ogień). Z zespołem Hot Tamales reprezentowała Polskę na European Blues Challenge w 2017 roku. Zespół został Odkryciem Roku 2016 według kwartalnika Twój Blues. Jej teksty zostały dwukrotnie nagrodzone pierwszym miejscem podczas festiwalu Rawa Blues. W roku 2018 otrzymała stypendium European Blues Union, dzięki któremu wzięła udział w warsztatach Little Steven’s Blues School w Norwegii i miała okazję nagrywać w słynnym Juke Joint Studio w Notodden. W swoim dorobku ma trzy wydawnictwa płytowe („Hot Tamales” w 2016, „Ornery Broad” w 2020 i “Knedlive” w 2022). Lubi książki i tańczenie na barze w Cafe Szafe. Nie lubi oliwek i włosów wpadających do ust, kiedy śpiewa.

Kacper Chmura (wokal, gitara akustyczna, gitara elektryczna) – gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Od 2017 gra i komponuje z zespołem Wielkolud. Kształcił się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. Wszechstronny muzyk o różnorodnych inspiracjach, który stworzył swój własny, charakterystyczny styl. Lubi jazdę na swojej kolarzówce, pisać opowiadania, oglądać zdjęcia gitar i jeść to, co gotuje Eliza. Nie lubi ryb i przegrywania w bierki.

*****

10 maja w Krakowie odbędzie się koncert premierowy albumu: https://fb.me/e/4ZhtNThDY

 

Leave a Reply