Kultowy album “8 Ohm” zespołu Pustki w serwisach cyfrowych!

Pustki zakończyły działalność w 2019 roku. Zespół jednak postanowił uczcić 20-lecie płyty “8 Ohm”, zamieszczając ją w serwisach cyfrowych.

Doceniona przez fanów i krytyków. W 2004 roku druga płyta Pustek była zaskoczeniem, ale i spełnieniem nadziei pokładanych w zespole z Ostrówka i Warszawy. W zmienionym bowiem składzie – ale wciąż z udziałem ojców -założycieli – powstał album wielowątkowy i eklektyczny. Muzyka Ściany Wschodniej, ideał  alternatywnego rocka znad Wisły, który anglosaskim bożkom się nie kłania. Brzmienie gitar i perkusji wzbogaciły dźwięki saksofonu, skrzypiec, fisharmonii i wibrafonu. W czasie nagrywania płyty do zespołu dołączyła m.in. Barbara Wrońska.

fot. Kuba Dąbrowski

 

Pustki zakończyły działalność w 2019 r. Album „8 Ohm” (wydany pierwotnie tylko na płycie kompaktowej) aż do dziś był niedostępna w legalnym obiegu.

Mówi Radek Łukasiewicz, lider Pustek: „Płyta była naszym manifestem. Chcieliśmy pokazać, że potrafimy grać inaczej niż wszyscy, że możemy odciąć się od naszych rockowych korzeni. Na każdej próbie mieliśmy milion pomysłów i poszukiwaliśmy własnej metody na pisanie piosenek. 20-lecie premiery to idealna okazja, żeby przywrócić album światu w nieco odświeżonej formie.”

Płytę nagrał zespół w składzie:

Radosław Łukasiewicz – śpiew, gitara
Grzegorz Śluz – perkusja
Janek Piętka – śpiew
Filip Zawada – gitara basowa
Barbara Wrońska – śpiew, skrzypce, fortepian
Tomek Gołębiowski – guiro
Tomek Hołówka – saksofon
Daniel Pigoński – syntezatory
Paweł Nowicki – wibrafon

Remastering płyty wykonał Adam Toczko

 

Jedna odpowiedź do “Kultowy album “8 Ohm” zespołu Pustki w serwisach cyfrowych!”

Leave a Reply