Mav z albumem “BLUE GARDEN”. Posłuchaj singla “Puzzle”

12 kwietnia odbyła się premiera debiutanckiego albumu “BLUE GARDEN” wokalistki występującej pod pseudonimem artystycznym – Mav. Jej muzyka mieści się w szeroko pojętej alternatywie, gdzie ważne miejsce zajmuje eksperymentalne dark R&B. Jednym z singli promujących to wydarzenie został utwór “Puzzle”.

Puzzle” to piąty i ostatni singiel Mav, promujący oraz otwierający jej debiutancki album BLUE GARDEN, którego premiera odbyła się 12 kwietnia tego roku.

fot. Maja Wojsa, Kuba Jacoń

Długo nie wypuszczałam tego materiału, bo bardzo mocno wierzyłam w te dźwięki, te emocje, koncept i moje pomysły. W przeciągu ostatnich lat starałam się dopchać do ludzi, którzy zrozumieją i uwierzą w ten projekt. Trochę się to udało, trochę nie. Ale to, czego mnie nauczył ten czas, to wierzyć swojej intuicji, wierzyć w siebie i w to, co robię, a przede wszystkim ogromnej wytrwałości. – Mav

Mav to debiutująca artystka, autorka tekstów, kompozytorka oraz skrzypaczka. W swojej twórczości skupia się na momentach, konkretnych emocjach oraz fuzji takich gatunków jak: eksperymentalne dark R&B, jazz, hip-hop, alternatywa, które filtruje przez swoją wrażliwość oraz osobowość. Fascynuje się eksperymentowaniem z brzmieniem oraz kontrastami. Od dzieciństwa występowała na scenach, stopniowo, przez lata starając się zbliżyć do tych największych. Inspiruje się artystami-performerami, których sztuka nie ogranicza się jedynie do dźwięków, ale stanowi cały movement. Aspiruje do tworzenia wyjątkowych widowisk oraz silnej więzi z odbiorcami, którzy mogą „przenieść” się do światów, które tworzy w swojej konceptualnej twórczości.

W lipcu 2023 roku zagrała koncert w Warszawie, przy współpracy z wytwórnią KAYAX, gdzie zaprezentowała materiał ze swojego debiutanckiego albumu BLUE GARDEN. W lutym 2024 roku, w ramach promocji jednego z singli, zagrała koncert w Krakowie. Przez miesiące wydawała single, do których organizowała akcje promocyjne, tworzyła teledyski, oprawę wizualną oraz prezentowała odbiorcom swój wizerunek artystyczny. Znalazła się na okładce playlisty Spotify Fresh Finds Polska, a single z albumu BLUE GARDEN widniały na takich playlistach jak: EQUAL, NEW MUSIC FRIDAY, oraz Alternatywna Polska. Album BLUE GARDEN miał swoją premierę 12 kwietnia 2024 roku.

*****

Album “BLUE GARDEN” dostępny na SPOTIFY

 

Leave a Reply