Bluesowa energia. Arek Zawiliński z nowym utworem “Puste dłonie”

“Puste dłonie” to nowa propozycja bluesmana, gitarzysty i songwritera – Arka Zawilińskiego. Do singla powstał teledysk.

Hej Ludzie! Zapraszam do wysłuchania nowej piosenki pt. Puste Dłonie. Może to zapowiedź czegoś nowego ? Kto wie czym nas los zaskoczy. Smacznego! – Arek Zawiliński

Arek Zawiliński – bluesman, kowboj, poeta drogi. Autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu.

fot. okładka singla

Niewyczerpalne pokłady pomysłów popychają go do prezentowania swej twórczości na festiwalach piosenki autorskiej, gdzie ku własnemu zaskoczeniu jest zauważany i nagradzany. Ważniejsze z nich to: Zajazd Bardów – Gołdap, Ogrody Piosenek – Lublin, Oranżeria – Radzyń Podlaski, Studencki Festiwal Piosenki – Kraków, FAMA – Świnoujście, Poetycko Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami, Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Do festiwalowych osiągnięć dołączyć należy jeszcze zwycięstwo w klasie gitary na festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki – Poznań.

W ankiecie kwartalnika “Twój Blues” znalazł się w pierwszej piątce wokalistów bluesowych w Polsce (2022 rok). W 2023 roku zdobył Złoty Kamerton na Festiwalu Polskiej Piosenki “Kryształowy Kamerton” w Warszawie.

*****

Arek Zawiliński – głos, gitara lap steel

Sebastian Galus – piano

Dawid Stawecki – bass

Rafał Boniśniak – perkusja

 

Leave a Reply