Koncertowa odsłona utworu “Nic darowane” OS.SO

“Nic darowane” OS.SO doczekało się koncertowej odsłony, zarejestrowanej pod czułym okiem kamery Matyldy Jabłonki w Fabryce Norblina. Piosenka pochodzi z wydanego w 2023 roku albumu “Szymborska – zachwyt i rozpacz”, z muzyką skomponowaną do wierszy Wisławy Szymborskiej.

fot. Maja Hutnik

Szymborska – zachwyt i rozpacz” to interdyscyplinarny projekt muzyczno-literacki przygotowany na stulecie urodzin Wisławy Szymborskiej (2023). W ramach obchodów oficjalnego roku noblistki, OS.SO nagrała nie tylko płytę z muzyką do wierszy poetki, ale także live session w jej krakowskim mieszkaniu. Materiał z albumu zabrzmi na żywo na wiosennej trasie koncertowej.

Scalając muzykę i poezję, spełniam też swoje muzyczne marzenie – studiowałam literaturoznawstwo, a wieloznaczna przestrzeń między językiem i dźwiękami to świat, w którym czuję się najlepiej. 

Nad muzyką na album pracowaliśmy wspólnie z Rafałem Olewnickim – kompozytorem, perkusistą zespołu Mgły i moim przyjacielem. Mam wrażenie, że dzięki różnorodności naszych upodobań, muzyczna warstwa płyty dobrze oddaje intuicję zawartą w wierszu Szymborskiej “Woda”. “Musiałabym cię nazwać we wszystkich językach”, to zdanie równie dobrze można by odnieść do muzyki i niemożliwości uchwycenia jej istoty w krótkiej formie poetyckiej – mówi OS.SO

OS.SO wykorzystała wiersze poetki dzięki uprzejmości Fundacji Wisławy Szymborskiej.

 

OS.SO – “Szymborska – zachwyt i rozpacz” [RECENZJA]

 

Leave a Reply