Muzyka elektroniczna. s475e prezentuje album EP “next stop earth”

“next stop earth” to tytuł debiutanckiego albumu EP artysty występującego, jako s475e. Twórca porusza się w szeroko pojętej muzyce elektronicznej, gdzie ambient przeplata się z elementami progresywnymi.

s475e – urodził się w Bydgoszczy, ale obecnie mieszka w Niemczech. Artysta tworzy muzykę z pogranicza ambientu, klasycznej elektroniki z elementami progresywnymi.

fot. okładka albumu EP

Od młodości gram na gitarze. Pierwszy syntezator kupiłem pod koniec 2020 roku. Zafascynowało mnie. Decyzja o rozpoczęciu projektu s475e została podjęta na początku 2021 roku. Zaczęło się od utworu “an unicum”. Potem pojawiły się inne pojedyncze utwory.

W marcu 2024 roku na Bandcampie ukazała się moja pierwsza EP-ka. Trzy utwory na EP-ce powstały jako pojedyncze utwory między styczniem 2022 a kwietniem 2023 roku.

Zostały one jednak na nowo przearanżowane, zmiksowane i zmasterowane. EP-ka zawiera również zupełnie nowy utwór zatytułowany “white ocean”. Gram muzykę elektroniczną, łącząc ambient i “klasyczną” muzykę elektroniczną z elementami progresywnymi.

*****

Album “next stop earth” dostępny jest na Bandcampie: https://s475e.bandcamp.com/album/next-stop-earth

 

Leave a Reply