Klaudia-Maria z przebojowym utworem “Toksyczny” [RECENZJA]

“Toksyczny” to najnowszy singiel wokalistki występującej, jako Klaudia-Maria. Utwór powstał we współpracy z wytwórnią Delphy Records.

Pośród pop-rockowych projektów zawsze znajdzie się dodatkowe miejsce dla każdego artysty, który ma coś konstruktywnego do przekazania. Dlatego nowy singiel Klaudii-Marii broni się bezpretensjonalnym charakterem. Do tego dochodzi przebojowość, która sprawia, że “Toksyczny” całkiem dobrze odnajduje się w dzisiejszym postrzeganiu takiej muzyki. Owszem, nie jest to piosenka, która ma zachwycać oryginalnością, ale jej wydźwięk jest na tyle ciekawy, że potrafi zatrzymać słuchacza na dłużej. Stąd tak niebanalnie poprowadzona propozycja przyciąga naszą uwagę, nie powodując znudzenia, co szczególnie ma ogromne znaczenie podczas pierwszego odsłuchu.

fot. materiały prasowe

Na tym tle dosyć lekko prezentuje się ciepły, wręcz charakterystyczny głos wokalistki. To jakby przestrzeń muzyczna doskonale stworzona pod jej możliwości.

Jeśli usłyszymy w tym echa muzyki, która powstała już jakiś czas temu, to nie będzie to w żaden sposób niewłaściwe (wczesne produkcje Eweliny Lisowskiej, to tylko jedno ze swobodnych skojarzeń). Na szczęście utwór został nagrany w zgodzie z dzisiejszymi standardami, dlatego jest świeżo, przebojowo i całkiem kreatywnie (muzyka – Krzysztof Jarosz, Agata Dubowik). Nie można również doczepić się do warstwy lirycznej, bo dostaliśmy scenariuszowo, a więc czytelnie opisaną historię. Nie jest to w takim przekazie propozycja dla osób, którzy potrzebują czegoś bardziej zawoalowanego i mniej dosłownego (tekst – Agata Dubownik, Klaudia Maria Nadolska-Krok), ale to nie oznacza, że całość w takim otoczeniu budzi niewłaściwe emocje.

Na pewno każdy element tej piosenki doskonale się ze sobą zazębia, tworząc zwartą konstrukcję artystyczną. Do tego dochodzi czysty pierwiastek rozrywkowy, który sprawia, że czujemy ten utwór od pierwszych dźwięków. Jej styl jest klarowny, a przy okazji na tyle nośny, by z łatwością został przyswojony przez rozgłośnie radiowe (nawet te ogólnopolskie). Poza tym czuć w tym pasję i miłość do muzyki, przez co utwór nie stał się wykalkulowanym tworem, który ma przyciągać uwagę tanim efekciarstwem. Podsumowując, warto czekać na więcej, bo należy zakładać, że Klaudia-Maria ma więcej pomysłów na to, czym chciałaby się podzielić z potencjalnym odbiorcą.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Tekst piosenki porusza temat toksycznych relacji – jest niezwykle uniwersalny i dotyka emocji, które wielu z nas doświadczyło lub obserwuje wokół siebie. Już jesienią tego roku Klaudia-Maria będzie nagrywać EPkę, którą będzie chciała poruszyć serca słuchaczy.

“Cześć, tu Klaudia-Maria, pasjonatka muzyki od zawsze! Od urodzenia! Czemu się przedstawiam Wam na nowo? A bo 31.01.2024 to dla mnie szczególna data – data premiery mojego nowego singla pt. “Toksyczny” 🎼

Moja podróż artystyczna to nie tylko instrumenty, występy czy konkursy, ale również tworzenie własnych utworów od A do Z! W ciągu ostatnich dwóch lat wykreowałam samodzielnie dwa utwory, od początku do końca (tekst, instrumental, wokal, chórki, miks i mastering), a doświadczenie przy ich tworzeniu otworzyło przede mną nowe drzwi, te zaś wskazały mi czego potrzebuję naprawdę, a co niekoniecznie.

Ostatnio miałam okazję współpracować z Delpy Records, co potwierdziło moje przeczucia, czyli jak inspirujące może być wspólne tworzenie z profesjonalistami, a nie zabawa w Zosię-Samosię.

Myślę, że mogę o sobie powiedzieć, że jestem artystyczną duszą, która zawsze kieruje się masą emocji, wszędzie jest mnie pełno i ciężko jest się ode mnie odpędzić. Z uwagi na moją wysoką wrażliwość od zawsze towarzyszyło mi poczucie zagubienia. Oczywiście z czasem nauczyłam się równoważyć tę emocjonalną sferę z racjonalnością, choć jeszcze nie zawsze mi to wychodzi i nie zawsze jestem zadowolona z efektu. Obecnie zdaję sobie sprawę, że te dwie sfery mogą współistnieć razem, tworząc harmonię w moim życiu artystycznym, a jeśli będę mogła dodatkowo porwać jeszcze kogoś z Was w swoją emocjonalną podróż – będzie mi nieziemsko miło i postaram się pokazać Wam kawałek siebie! 🍰

Cieszę się, że mogę dzielić się swoją pasją z innymi i kontynuować rozwijanie się podążając za muzyczną ścieżką.” – Klaudia-Maria

*****

Słuchaj singla “Toksyczny” na SPOTIFY

 

Leave a Reply