Alicja Józefiak & MirsonEm z miłosną balladą “Pragma” [RECENZJA]

“Pragma” to tytuł drugiego singla duetu Alicja Józefiak & MirsonEm, który zapowiada ich album “Niewidzialni”. Tym razem zespół postawił na balladę o miłości.

fot. materiały prasowe

Pragma” to bardzo subtelna, wyważona muzycznie propozycja, która urzeka lekkością wykonawczą i ładnie poprowadzoną melodyką. To jednocześnie zapowiedź wspólnej płyty Alicji Józefiak i wokalisty występującego pod pseudonimem artystycznym MirosonEm. Album “Niewidzialni” ukaże się w drugiej połowie tego roku i już teraz wiadomo, że możemy spodziewać się czegoś nie do końca oczywistego, choć sam przekaz został starannie uwypuklony w tym jakże intrygującym nowym singlu.

Dlatego należy podkreślić, że oszczędność aranżacyjna przyniosła doskonały efekt końcowy, bo pewna subtelność odsłania bardziej wyrazisty, piosenkowy charakter tej propozycji (aranż – Ariel Suchowiecki). Być może swego rodzaju dosłowność związana z tekstem nie dla każdego będzie przekonująca, jednak należy wziąć pod uwagę całą wymowę tego utworu. W końcu dostaliśmy miłosną balladę, która w sposób niezawoalowany ma dotrzeć do świadomości słuchacza. I tak też się stało – słowa w sposób prosty, ale niebanalny opisują jakąś historię, co dodatkowo podkreśla teledysk (tekst – Alicja Józefiak i Mirosław Marutschke).

Od strony muzycznej dostaliśmy więc sugestywną w swej melodyjności piosenkę (muzyka – Agata Kujawa), która niesiona jest przede wszystkim na brzmieniu fortepianu i malowniczo prezentujących się wokalach. Właściwie istotą jest dialog pomiędzy artystami, tak profesjonalnie pogłębiający przekaz tego utworu. Stąd ciepły głos obojga z nich w tej estetyce staje się treścią profesjonalnie urzeczywistnionej kompozycji. Prawdopodobnie twórcy nie chcieli przeciążyć całości nadmierną ilością elementów, a bardziej oddać pierwszeństwo wykonawcom i tak też się stało. Przyniosło to zadowalający efekt końcowy. bo jest naturalnie, świeżo i z pomysłem.

Zapewne dla wielu duet Alicja Józefiak & MirsonEm będzie odkryciem, bo artyści są na początku nowej drogi i nabierają dopiero rozpędu przed kolejnymi odsłonami własnej twórczości. Miejmy nadzieję, że piosenkowy wydźwięk ich propozycji trafi do właściwego odbiorcy, bo – biorąc pod uwagę koloryt “Pragmy” – na pewno na to zasługują.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Duet Alicja Józefiak & MirsonEm zaprasza na wspaniałe muzyczne wydarzenie. Ich najnowszy singiel “Pragma“, który jest kolejnym owocem współpracy z utalentowanymi muzykami z Pruszcza Gdańskiego, Agatą Kujawą oraz Arielem Suchowieckim jest już dostępny na wszystkich głównych platformach streamingowych oraz na platformie YouTube wraz z teledyskiem.

Po entuzjastycznym przyjęciu ich pierwszego singla, duet postanowił zaskoczyć słuchaczy czymś zupełnie nowym. “Pragma“, której premiera miała miejsce 22 marca 2024 roku, obiecuje być czymś więcej niż tylko kolejnym utworem – to ballada o miłości, która ma za zadanie przynieść ciepło, ukojenie i spokój w dzisiejszych czasach, gdzie te wartości są czasem trudne do znalezienia.

Pragma” to drugi singiel zapowiadający album zatytułowany “Niewidzialni“. Jak zapewniają sami artyści, ten utwór różni się od ich pierwszej propozycji, ale zachowuje charakterystyczny dla nich styl i brzmienie. Zainspirowani 8 rodzajami miłości rozróżnianymi przez starożytnych Greków, zdecydowali się wybrać “Pragma“, co najlepiej oddaje istotę ich piosenki – mocną, stabilną miłość, opartą na zaufaniu i głębokim uczuciu.

Zdjęcia do teledysku, który towarzyszy premierze singla, zostały nakręcone w malowniczym Bytomiu, co dodaje produkcji dodatkowego uroku i autentyczności.

Alicja Józefiak & MirsonEm to duet, który zaczynał od tworzenia coverów znanych przebojów, ale szybko przekonali się, że ich wspólne brzmienie ma potencjał do czegoś więcej. Teraz, po długich godzinach pracy i kreatywnego procesu twórczego, gotowi są podbić serca słuchaczy swoim autorskim materiałem.

Premiera debiutanckiego albumu Duetu Alicja Józefiak & MirsonEm planowana jest na drugą połowę 2024 roku. Jednak już teraz słuchacze mogą się cieszyć “Pragmą”, która przynosi słuchaczom mnóstwo emocji.

Leave a Reply