Klamka z Live Session! Posłuchaj utworu “Be Yourself”

“Be Yourself” to utwór z repertuaru Audioslave, który pierwotnie w wykonaniu zespołu Klamka znalazł się na płycie “Tribute to Chris Cornell”. Teraz piosenka doczekała się nowej odsłony w ramach projektu Live Session.

Klamka nagrała sześć utworów w formacie live session, a “Be Yourself” to pierwszy z nich, który znalazł się na YouTube. Grupa doskonale wypada na żywo, bo w jej skład wchodzą zawodowi muzycy, udzielający się także w innych projektach (nie tylko jazzowych).

18 maja 2020 roku premierę miała debiutancka płyta projektu Klamka. “Tribute to Chris Cornell” to zestaw utworów artysty w elektronicznych, popowych i smooth jazzowych aranżacjach. Właśnie na tym krążku znalazła się propozycja “Be Yourself“.

fot. materiały prasowe

“Projekt Klamka tworzą muzyczni pasjonaci, moi dobrzy znajomi. Postać Chrisa Cornella zajmuje niezwykle ważne miejsce w moim muzycznym sercu. Ten album to spełnienie mojego ogromnego muzycznego marzenia. Bardzo długo nosiłam się z zamiarem zarejestrowania własnych interpretacji jego utworów. Chciałam je odkurzyć i otulić ciepłym nowym brzmieniem. Okazało się, że jest mnóstwo ludzi, którzy nie znają tych utworów w oryginale, więc naszymi śmiałym interpretacjami zaintrygowaliśmy ich i zachęciliśmy do odszukania oryginałów.” – jak informuje artystka.

Zarejestrowano na żywo w Red House Studio 31.01.2024 roku.

*****

Małgorzata „Klamka” Kujawska-Zemła – śpiew

Dawid Broszczakowski – instrumenty klawiszowe

Antoni Kuzak – saksofon

Piotr Mędrzak – gitara

Robert Szewczuga – gitara basowa

Patryk Gajda – perkusja

 

Leave a Reply