DIMoN feat. Nosowska w utworze “Chodziliśmy nocami”!

Piosenka „Chodziliśmy nocami” jest pierwszym singlem zapowiadającym płytę zespołu DIMoN. Liderem zespołu jest Michał „Dimon” Jastrzębski – muzyk, perkusista autor tekstów i współzałożyciel Lao Che. W utworze gościnnie pojawiła się Katarzyna Nosowska.

Wcześniej swoich sił wokalnych Michał  próbował z powodzeniem już na płycie „Monomiasto” zespołu Monofon.

Teledysk do singla „Chodziliśmy nocami”, który towarzyszy piosence, został wyreżyserowany przez Aleksandrę Górecką. Nakręcony techniką mastershot nawet sposobem realizacji nawiązuje do treści – to co z pozoru proste i szybkie, może nieść za sobą niełatwe konsekwencje.

fot. materiały prasowe

„Czuję, że wychodzę ze strefy komfortu. Zawsze mogłem schować się za perkusją, za czyimś głosem. Tutaj po raz pierwszy ruszyłem w drogę, dosłownie i w przenośni. Piosenka opowiada kilka prawdziwych historii krótkich relacji w dobie potrzeby “wolności”.  To też opowieść o kompulsywnym rozładowywaniu napięcia i wypaleniu nadmiarem emocji, nadmiarem bodźców.” – Michał Dimon Jastrzębski

Michał „Dimon” Jastrzębski – muzyk, perkusista, autor tekstów oraz współzałożyciel zespołu Lao Che. Po zawieszeniu działalności Lao Che stworzył zespół Monofon, z którym nagrał jedną płytę pt. „Monomiasto”. Ze względu na nagłą śmierć wokalisty i autora  tekstów – Jacka “Budynia” Szymkiewicza wraz z wydaniem płyty w 2022 roku – zespół zakończył działalność. Oprócz pracy artystycznej Dimon jest uznanym muzykiem sesyjnym. Na przestrzeni lat dzielił scenę z wieloma artystami, m.in. Artur Rojek, Daria ze Śląska, Anieli, Paweł Krawczyk, Pogodno, Matylda Damięcka, Radek Łukasiewicz, Kortez, Nosowska, JazzboyRecords, Polskie Znaki, Żywiołak i wielu innych, wspaniałych artystów.

 

Leave a Reply