MENT i Ofelia z utworem “Czikame”

Kamil Kraszewski, znany w środowisku jako MENT – to polski producent muzyczny, dj i promotor. „Czikame” to drugi singiel promujący jego debiutancki album. Piosenka powstała we współpracy z Ofelią.

MENT trafił do czołówki twórców polskiej sceny hip-hopowej za czasów dawnej formacji Rasmentalism, którą współtworzył. Od 2012 roku jest też znany szerokiej publiczności jako połowa duetu producencko-djskiego Flirtini.Kolektyw wydał aż cztery albumy zatytułowane “Heartbreaks and Promises”, gdzie do współpracy zaproszono blisko kilkudziesięciu artystów. Na swoim koncie mają liczne kooperacje z artystami, takimi jak m.in.: Dawid Podsiadło, Vito Bambino, Taco Hemingway, Mrozu, Otsochodzi, Pezet, Rosalie i wielu innych.

fot. Ania Bystrowska

Tym razem MENT serwuje nam singiel z gościnnym udziałem Ofelii, gdzie w sarkastyczny i ironiczny sposób opowiada o rozluźnianiu relacji, przywiązaniach, przyzwyczajeniach i paradoksach. Utrzymany w UK garage’owej rytmice kawałek, to także dobry powód by się po prostu ruszać, bawić i śmiać. Jak mówi artysta: „Po to jest muzyka!”.

Historia tego numeru jest dość skomplikowana, bo najpierw nagraliśmy jego pierworodną wersję po angielsku. Trochę czasu sobie ten kawałek dojrzewał. Ale w końcu stwierdziliśmy z Ofelią, że można to zrobić jeszcze lepiej, po polsku. Po kilkunastu dniach wysłała mi ekstra tekst i powstał zupełnie nowy kawałek. Na pewno nie zamierzamy naszej współpracy zamknąć tylko tym numerem. Będzie więcej, bo pracuje nam się w studiu bezbłędnie. – mówi MENT.

 

MENT i Julia Wieniawa w utworze “Oszaleję”

Leave a Reply