Maja Karteczka z utworem dla schroniska. Posłuchaj singla “Schron”

Piosenka “Schron” Mai Karteczki to wyjątkowa propozycja dedykowana Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu. Singiel jest jednocześnie trzecim singlem zapowiadającym jej debiutancką płytę “Brudnodźwięki”.

Maja Karteczka – wałbrzyszanka od urodzenia, pasjonatka slow life’u tuż pod lasem, z dala od zgiełku miasta i telewizora, szczęśliwa “właścicielka” gromady futrzanych przyjaciół: psów i kotów. Muzyczna droga Mai to blues, soul, r&b. Stanęła na scenie z wieloma świetnymi artystami, m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Joanną Gajdą, Basia Włodarską, Pawłem Bzimem Zareckim, Kolah, Michałem Rasskiem, któremu też śpiewała na jego debiutanckiej płycie.

fot. Iza i Darek Mitręga

Przez kilka lat prowadziła bluesowe jam session w wałbrzyskim klubie muzycznym A’propos. 

Wychowanka Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu w klasie skrzypiec i klasycznego śpiewu solowego, który to pożegnała dla muzyki rozrywkowej. W 2020 roku – stypendystka Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie twórczości artystycznej.  

Obecnie pracuje nad własnym materiałem płytowym, który ukaże się na wiosnę 2024 roku. Teraz ukazał się jej piosenka dedykowana Schronisku dla zwierząt w Wałbrzychu, jako efekt aukcji charytatywnej.

“Muzyka to dla mnie tylko narzędzie – nie jest celem sama w sobie. To swoisty środek wyrazu, sposób, żeby przekazać to, co dla mnie najważniejsze: prawdę. Nie perfekcja, ale prawda mnie w muzyce kręci najmocniej. Dlatego tak lubię soul, jazz i wszystkie te gatunki, które zostawiają przestrzeń na improwizację i interpretację, bo tam znajduję tej prawdy najwięcej. Tego samego szukam w mojej muzyce”.Maja Karteczka

 

 

Leave a Reply