Okrzyknięta nową Majką Jeżowską. Ciocia Aga prezentuje utwór “Ciocia Aga”!

Ciocia Aga to bezapelacyjnie fenomen i objawienie na rynku polskiej piosenki dziecięcej. Właśnie wokalistka zaprezentowała nowy utwór zatytułowany po prostu “Ciocia Aga”, do którego powstał pełen kolorów teledysk.

Bezwarunkowo kocha dzieci i muzykę a owocem tej miłości są piosenki, których ilość na dziś wystarczy na trzy albumy długogrające. Po udanym debiucie telewizyjnym z utworem „Kolorowe święta” w DD TVN media okrzyknęły ją … „nową Majką Jeżowską”.

Kanał Cioci Agi na YouTube w krótkim czasie uzyskał blisko 40 tys. subskrypcji, a każdy singiel to dziesiątki i setki tysięcy odtworzeń. Właśnie ukazał się najnowszy singiel tej nietuzinkowej artystki zatytułowany „Ciocia Aga”.

fot. materiały prasowe

Za warstwę tekstową piosenek odpowiada sama Ciocia Aga, muzycznie natomiast współpracuje z cenionymi muzykami: Tomkiem Lubertem (kompozycje), Robert Sadowski (kompozycje, produkcja).
Nagrania, mix i mastering to dzieło Marcina „Małego” Górnego związanego z wieloma uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej, min. Kubą Badachem, zespołem Poluzjanci czy Natalią Kukulską.

Po serii animowanych klipów przyszedł czas, aby wszyscy poznali Ciocię Agę! Za realizację teledysku z Ciocią Agą w roli głównej odpowiada: Filip Wendland ze Smoła Studio.

*****

Ciocia Aga (Agnieszka Sadowska) – wokalistka i autorka tekstów. Przez lata na gruncie wokalnym współpracowała z wieloma fantastycznymi artystami polskiej sceny muzycznej: Martą Cugier i Grzegorzem Stróżniak z zespołu Lombard, Kapelą Ciupaga, Antkiem Smykiewiczem, Tomkiem Lubertem, Grzegorzem Wilk, Tomkiem Karolakiem (chórzystka w singlu „Święta bez Ciebie”) czy Andrzejem Krzywym (chórzystka w singlu „Gdy idą święta”).

Z miłości do dzieci zapoczątkowała projekt Ciocia Aga. Po serii świetnie przyjętych singli: „Rodzinę świetną mam” „Lato jest już tu”, „Baw się z nami baw” wraz z zespołem przygotowuje się do koncertów. Jej zespół tworzą tacy muzycy jak: Robert Sadowski – klawisze, Kuba Frydrych – gitary, Maciej Muraszko – perkusja, Bartek Werachowski – bass, Kasia Pawlak – chórki, czyli muzycy, którzy przez lata pracowali z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej – panowie tworzyli min. projekt Maćka Maleńczuka Psychodancing a obecnie związani ze Stanisławą Celińską. Kasię możecie kojarzyć ze składu koncertowego Sylwii Grzeszczak.

Na wiosnę możemy spodziewać się również pierwszego albumu Cioci Agi zatytułowanego „Ciocia Aga – Piosenki dla dzieci”.

Słuchaj w streamie: https://e-muzyka.ffm.to/ciociaagaciociaaga

 

Leave a Reply