Regina Rosłaniec-Bavčević ze słodko-gorzkim utworem “Kryształowy kwiat”

“Kryształowy kwiat” to nowy utwór Reginy Rosłaniec-Bavčević. Słowa do tego singla napisał Artur Andrus, natomiast muzyka to wynik współpracy wokalistki z Marcinem Januszkiewiczem i Mariuszem Obijalskim.

Singiel „Kryształowy kwiat” to prosty, ale potężny w przekazie song ze słodko-gorzkim rozliczaniem się z dotychczasowym życiem. Tekst w punkt opisuje życiorys oraz silny, ognisty charakter Reginy Rosłaniec-Bavčević. Czuć w nim bagaż doświadczeń, ale i energię oraz chęć do podjęcia kolejnej walki o swoje marzenia. Nic więc dziwnego, że w tekście pojawia się róża. Z jednej strony symbol miłości, namiętności oraz ufności, a z drugiej, jak można pamiętać z „Pięknej i Bestii” upływającego czasu.

fot. materiały prasowe

Nadzieja wybrzmiewająca zarówno ze słów, jak i muzyki ma szansę zyskać sympatyków w różnym wieku oraz na swój sposób połączyć pokolenia. To historia o pogodzeniu się z tym, co przynosi życie. To historia o tym, że co by się nie działo – nie mamy nic do stracenia.

Prosta aranżacja opierająca się głównie na pianinie, kwartecie smyczkowym oraz gitarze basowej, podkreśla zarówno burzliwość charakteru Reni, ale i jej ogromną czułość, wrażliwość. W wyśpiewywanej z głębi duszy prawdzie czai się cały wachlarz emocji, z których słuchacz może czerpać garściami.

*****

Regina Rosłaniec-Bavčević to wokalistka, absolwentka szkoły muzycznej 1-go i 2-go stopnia w klasie skrzypiec.  Uczestniczka 5 edycji popularnego programu “The Voice Senior”.

Regina urodziła się na Mazurach, w Wielbarku niedaleko Szczytna, gdzie stawiała pierwsze artystyczne kroki. Zaprowadziły ją one m.in. na Festiwal Piosenki Studenckiej. Tam jej niezwykłą wrażliwość muzyczną oraz energię sceniczną docenił m.in. Wojciech Młynarski. Niedługo po otrzymaniu wyróżnienia na wspomnianym festiwalu wyjechała na kontrakt do Jugosławii. Tam, w trakcie jednego z występów, poznała swojego męża, z którym koncertowała zarówno w Europie czy Afryce. Josko Bavčević jest pianistą jazzowym urodzonym w chorwackim Splicie. Małżeństwo od 40 lat spędza tam większość czasu, oczywiście, wspólnie muzykując.

*****

Słowa: Artur Andrus

Muzyka: Marcin Januszkiewicz, Mariusz Obijalski

Wydawca: PiArt Studio

 

Jedna odpowiedź do “Regina Rosłaniec-Bavčević ze słodko-gorzkim utworem “Kryształowy kwiat””

Leave a Reply