“Pani z telefonu”, czyli kolejny singiel Maćka Starnawskiego!

“Pani z telefonu” to kolejna zaskakująca propozycja Maćka Starnawskiego. W utworze gościnnie pojawiła się Aleksandra Radwan.

Czy da się połączyć popowy, delikatny utwór o miłości z istotnym społecznie problemem? Owszem i doskonale pokazuje to duet wyjątkowych muzyków, czyli Maciek Starnawski oraz Aleksandra Radwan. Piosenka „Pani z telefonu” to love song, ale i utwór zachęcający do nawiązywania relacji nie tylko online, ale przede wszystkim offline.

fot. materiały prasowe

Pani z telefonu” opowiada o relacjach, które boją się wyjść poza social media i komunikatory. Samo słowo „Pani” zostało użyte w przewrotny sposób, sugerując, że kobieta po drugiej stronie telefonu jest obca, a tak naprawdę to wybranka serca, odwzajemniająca uczucia mężczyzny. Druga zwrotka zaś, jest jej odpowiedzią na strach przed spotkaniem w rzeczywistości „gościa z telefonu”. Mimo, że łączy ich wielkie uczucie, na ten moment jest ono ukryte pod „iluzją kciuków”.

Piosenka porusza temat współczesnych problemów w relacjach partnerskich i braku bliskości, którą często zastępujemy wysyłaniem emotikon. A czy właśnie fundamentem każdej relacji nie jest bliskość?

Za muzykę i tekst odpowiada Maciek Starnawski, wokalista oraz multiinstrumentalista, który od wielu lat doskonale odnajduje się na polskiej scenie muzycznej. Śpiewał i grał m.in. z Krzysztofem Zalewskim, Ralphem Kaminskim czy Skubasem. Tworzył również własne, solowe kompozycje. Do tej pory mogliśmy już usłyszeć takie utwory jak: „Spokój”, „B.” czy „Pierdolety”, który wykonuje w duecie z wokalistką zespołu Mikromusic – Natalią Grosiak. 26 czerwca 2003 wydał debiutancki album pt. “Drzwi do kariery”.

Pani z telefonu” to kolejny duet, tym razem z Aleksandrą Radwan. Wokalistka od lat wspiera na scenie m.in. zespół Zakopower czy Monikę Brodkę, a sympatię widzów zyskała dzięki występom w programie „Jaka to melodia?”.

Za produkcję muzyczną i nagranie odpowiedzialny jest Michał Kowalski, znany m.in. ze współpracy z Łoną czy Agnieszką Chylińską. Mix i Mastering natomiast wykonał Jarosław „Yaro” Płocica (Jazzda Music) – nadając tym samym ostateczny kształt tej kompozycji.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply