Debiutancki singiel Lucy Galczak. Posłuchaj utworu “Pusty peron” [RECENZJA]

Pochodząca z Radziejowa młoda wokalistka Lucy Galczak zaprezentowała debiutancki singiel “Pusty peron”. Do utworu powstał teledysk.

Debiut to zaskakujący, bo pomimo młodego wieku, Lucy Galczak zaproponowała niezwykle dojrzały utwór, którego walorem jest nie tylko muzyka, ale właśnie niosący pewne przesłanie – tekst. “Pusty peron” to umiejętne urzeczywistnienie solowej działalności artystki, która podjęła się nie tylko skomponowania tej propozycji (wraz z Aleksandrem Woźniakiem), ale także jest ona odpowiedzialna za słowa, kształtujące mocno określony wyraz artystyczny. I tutaj duże zaskoczenie, bo biorąc pod uwagę, że Łucja ma dopiero 15 lat, to tekst jest niezwykle przemyślany i można w nim wyczuć nawet poetycki sznyt.

fot. materiały prasowe

Na pewno jest to piosenka, która coś wnosi i w tym przypadku ma to duże znaczenie, bo nie dostaliśmy utworu o niczym. Niekoniecznie można to powiedzieć o jej rówieśnikach, którzy wygrywając różne telewizyjne talent show, nie mają nic do zaproponowania, bo też zwykle nie są w żadnym aspekcie twórcami.

W tym przypadku o pewnej odrębności świadczy również muzyka. A ta nie wpisuje się w komercyjny banał, przez co propozycja ma – pomimo kameralności – mocniejszy wydźwięk. Wokalistka nie zdecydowała się iść na skróty, a więc nie zaprezentowała czegoś, co już w nadmiarze można usłyszeć w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych. Siłą kawałka “Pusty peron” jest jego naturalne, wręcz organiczne brzmienie – w tle słychać gitarę Sebastiana Kowola i pojawiające się w wybranych momentach przyjemne dźwięki subtelnie zaaranżowanych smyczków (tutaj słowa uznania należą się dla wspomnianego wcześniej Aleksandera Woźniaka). Do tego dochodzi charakterystyczny wokal Lucy, emanujący ciepłą, bardzo ciekawą barwą. Ta dojrzałość, wręcz dorodność związana z całym utworem i jego interpretacją bywa imponująca, a podkreśla to właśnie interesujący głos artystki.

Choć “Pusty peron” to dopiero pierwsza odsłona autorskich poczynań Lucy Galczak, to w pełni pokazuje jej wrażliwość i szeroko rozwinięte zainteresowania muzyczne, które nie idą w stronę popowej nijakości, ale czegoś bardziej angażującego uwagę słuchacza. Na pewno ten singiel zyskuje po kilkakrotnym przesłuchaniu, więc warto poświęcić mu więcej uwagi. Debiut godny odnotowania, dlatego już teraz warto czekać na kolejne odsłony twórczości młodej wokalistki.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Pusty peron” to tytuł debiutanckiego singla piętnastoletniej Łucji Galczak, opowiadający między innymi o trudnościach z wyborami życia codziennego, jak i samotności doskwierającej czasami każdemu człowiekowi. Jednocześnie zawiera w sobie konkretną dawkę optymizmu i pozytywnej energii.

Lucy Galczak to 15-letnia niezwykle utalentowana piosenkarka, multinstrumentalistka i uczennica Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku. Urodzona w malowniczym Radziejowie, Lucy pasjonuje się muzyką od najmłodszych lat i swoją muzyką pragnie dotrzeć do serc słuchaczy na całym świecie.

Pusty peron” stanowi wyraz artystycznej dojrzałości oraz wszechstronności. Lucy nie tylko zachwyca nieskazitelnym głosem, ale również mistrzowskim wykonaniem na skrzypcach, fortepianie i gitarze, czyniąc jej muzykę niezwykle różnorodną i porywającą. Do tego dochodzi kunszt związany z interpretacją. Wokalistka chce dzielić się swoim talentem i życiową pasją z publicznością, niosąc przesłanie, które nie tylko poruszy, ale także zainspiruje innych.

Pusty peron” przynosi nową jakość i świeżość dla melomanów poszukujących autentycznej, inspirującej muzyki. Jej pasja, zaangażowanie i niezwykłe umiejętności muzyczne sprawiają, że jest artystką, którą każdy miłośnik muzyki powinien poznać.

Słuchaj utworu “Pusty peron” w serwisie SPOTIFY

*****

Muzyka: Łucja GalczakAleksander Woźniak

Tekst: Łucja Galczak

Gitara: Sebastian Kowol

Chórki: Łucja GalczakMarzena Mikołajczyk

Instrumenty klawiszowe: Aleksander Woźniak

Produkcja muzyczna i aranżacje: Aleksander Woźniak 

 

Leave a Reply