Piosenka dla dużych i małych. Ciocia Aga prezentuje nowy singiel! [RECENZJA]

Ciocia Aga to bezapelacyjnie fenomen i objawienie na rynku polskiej piosenki dziecięcej. Właśnie wokalistka zaprezentowała nowy utwór zatytułowany po prostu “Ciocia Aga”, do którego powstał teledysk z udziałem dzieci.

“Kocha wszystkie dzieci, taka właśnie jest”, w ten sposób rozpoczyna się radosna piosenka dla dzieci, którą zaprezentowała Ciocia Aga (tytuł po prostu “Ciocia Aga“). Pozytywny wydźwięk jeśli chodzi o przekaz jest niezwykle ważny, w końcu to propozycja skierowana do najmłodszej części publiczności. Wraz z bezpretensjonalnie ukazanym tekstem idzie też muzyka, która pomimo łatwo przyswajalnej melodii, nie staje się marnie ukształtowanym utworem, który poprzez przesadne uproszczenia razi swoim tandetnym brzmieniem. Niestety z piosenkami dla dzieci tak bywa, że uderzają w zbyteczną przesadę, stąd pojawiają się często muzyczne infantylizacje.

Tutaj udało się tego uniknąć, co należy uznać za duży sukces związany z ładnie urzeczywistnioną kompozycją. I tak naprawdę nie ma, co się dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wokalistka współpracuje z zawodowcami. W tym przypadku muzyka należy do Roberta Sadowskiego i Tomasza Luberta. Natomiast za tekst odpowiada sama artystka, która napisała słowa wraz z Robertem Sadowskim. Znalezienie “złotego środka” było kluczowe, co sprawia, że utwór doskonale nadaje się dla dzieci, ale nie budzi też mieszanych uczuć u dojrzalszych słuchaczy. Rodzinny kontekst jest więc jego dodatkowym walorem.

Ciocia Aga jest w tym wszystkim niezwykle przekonująca i nie trzeba nazywać jej “drugą Majką Jeżowską”, bo jej twórczość broni się sama w sobie, stając się przy okazji znamienną dla niej samej, przez co dodatkowo zyskuje na uwadze. Zresztą warto zauważyć, że cały projekt został kompleksowo dopracowany, co potwierdza doskonale zrealizowany teledysk. Nie bez znaczenia jest więc wizualna strona, której częścią jest także strój wokalistki (ahh ten różowy kapelusz).

Ze smakiem, bez zbytecznego pozerstwa i przerysowania całości, a więc przy okazji bardzo naturalnie. Tak w skrócie można opisać przyjemnie snującą się, przebojową piosenkę dla najmłodszych. Chciałoby się powiedzieć, że Ciocia Aga rządzi, ale zostawmy te szumne hasła na premierę całej płyty, która ukaże się wiosną tego roku.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Bezwarunkowo kocha dzieci i muzykę a owocem tej miłości są piosenki, których ilość na dziś wystarczy na trzy albumy długogrające. Po udanym debiucie telewizyjnym z utworem „Kolorowe święta” w DD TVN media okrzyknęły ją… „nową Majką Jeżowską”.

Kanał Cioci Agi na YouTube w krótkim czasie uzyskał blisko 40 tys. subskrypcji, a każdy singiel to dziesiątki i setki tysięcy odtworzeń. Właśnie ukazał się najnowszy singiel tej nietuzinkowej artystki zatytułowany „Ciocia Aga”.

Za warstwę tekstową piosenek odpowiada sama Ciocia Aga, muzycznie natomiast współpracuje z cenionymi muzykami: Tomkiem Lubertem (kompozycje), Robert Sadowski (kompozycje, produkcja).
Nagrania, mix i mastering to dzieło Marcina „Małego” Górnego związanego z wieloma uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej, min. Kubą Badachem, zespołem Poluzjanci czy Natalią Kukulską.

Po serii animowanych klipów przyszedł czas, aby wszyscy poznali Ciocię Agę! Za realizację teledysku z Ciocią Agą w roli głównej odpowiada: Filip Wendland ze Smoła Studio.

*****

Ciocia Aga (Agnieszka Sadowska) – wokalistka i autorka tekstów. Przez lata na gruncie wokalnym współpracowała z wieloma fantastycznymi artystami polskiej sceny muzycznej: Martą Cugier i Grzegorzem Stróżniak z zespołu Lombard, Kapelą Ciupaga, Antkiem Smykiewiczem, Tomkiem Lubertem, Grzegorzem Wilk, Tomkiem Karolakiem (chórzystka w singlu „Święta bez Ciebie”) czy Andrzejem Krzywym (chórzystka w singlu „Gdy idą święta”).

Z miłości do dzieci zapoczątkowała projekt Ciocia Aga. Po serii świetnie przyjętych singli: „Rodzinę świetną mam” „Lato jest już tu”, „Baw się z nami baw” wraz z zespołem przygotowuje się do koncertów. Jej zespół tworzą tacy muzycy jak: Robert Sadowski – klawisze, Kuba Frydrych – gitary, Maciej Muraszko – perkusja, Bartek Werachowski – bass, Kasia Pawlak – chórki, czyli muzycy, którzy przez lata pracowali z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej – panowie tworzyli min. projekt Maćka Maleńczuka Psychodancing a obecnie związani ze Stanisławą Celińską. Kasię możecie kojarzyć ze składu koncertowego Sylwii Grzeszczak.

Na wiosnę możemy spodziewać się również pierwszego albumu Cioci Agi zatytułowanego „Ciocia Aga – Piosenki dla dzieci”.

Słuchaj w streamie: https://e-muzyka.ffm.to/ciociaagaciociaaga

 

Leave a Reply