Czym jest Kintsugi? Kępiński >|< Kowalonek i Sarsa we wspólnym utworze

Kępiński >|< Kowalonek zaprezentowali nowy singiel “Kintsugi”, w którym gościnnie pojawiła się Sarsa. Czym jest Kintsugi?

Tuż po premierze debiutanckiego albumu, duet KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK  zaprezentowali singiel “Kintsugi” w gitarowej aranżacji, za którą odpowiedzialny jest Hallur Ingólfsson. W utworze gościnnie występuje Sarsa. Wraz z premierą – do sieci trafił wyjątkowy teledysk, nakręcony we współpracy z nauczycielkami oraz miłośniczkami kultury japońskiej w Polsce – Chie Piskorską oraz Joanną Koryciarz-Kitamikado.

fot. Bartosz Mieloch

Kintsugi to dawna sztuka japońska naprawiania rozbitych naczyń. Polega na sklejaniu przy pomocy laki, a następnie zdobieniu pękniętych śladów sproszkowanym, szlachetnym metalem – złotem lub srebrem. Smutne wspomnienie o zniszczeniu zmienia się w coś pięknego… I o tym właśnie jest ten utwór – o nadawaniu nowego życia rzeczom na pozór bezużytecznym, zepsutym.

Kintsugi uczy nas, że wszystko jest po coś, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I że trudne chwile rozwijają nas najbardziej. Wierzymy tym samym, że łączenie złotem pęknięć i ran to metafora zmiany na lepsze. Kintsugi to dla nas symbol nadziei. – opowiadają o singlu KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK.

KĘPIŃSKI >|< KOWALONEK to nie tylko kosmiczna muzyka, ale także nieziemski kontakt z fanami. Premiera albumu duetu Kępiński >|< Kowalonek odbyła  się jesienią ubiegłego roku, ale to nie koniec. Panowie nie zwalniają tempa i szykują dla swoich słuchaczy nowe rzeczy. Elektryzujący materiał tej dwójki wyjątkowych artystów jest połączeniem elektroniki, muzyki klasycznej, indie oraz synth pop. Całościowo to mieszanka unikalnego brzmienia łączącego estetyki lat 80-tych i 90-tych.

Duet Kępiński >|< Kowalonek to dobrze znani oraz doświadczeni na polskiej scenie artyści. Miro Kępiński jest autorem wielu ścieżek filmowych, m.in. do hitu “Furioza“, który był jedną z najchętniej oglądanych produkcji w 2022 roku. Michał natomiast to kompozytor, tekściarz oraz głos najważniejszych rockowych zespołów w kraju: SnowmanMyslovitz, udzielał się również w elektronicznym Mikrobi.t. Razem stworzyli wyjątkowe połączenie, które owocuje świetnymi produkcjami.

 

Kępiński >|< Kowalonek i Mery Spolsky z utworem "100 pytań do"

Leave a Reply