Monika Borzym z albumem “Kołysanki dla dorosłych”

Nowy album Moniki Borzym ukazał się w Walentynki, 14 lutego 2024. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Kiss” z repertuaru Prince’a.

„Kołysanki dla dorosłych” to pierwsza w karierze Moniki Borzym płyta ze standardami jazzowymi. Artystce towarzyszy trio złożone ze znakomitych muzyków: Krzysztof Dys (fortepian), Michał Bryndal (perkusja), Max Mucha (kontrabas). Zmysłowe, oszczędne w formie interpretacje wybranych przez Monikę utworów tworzą niezwykły zbiór piosenek, które mają w zamyśle autorów aranżacji koić zmysły słuchaczy, prowokując do relaksu i zasłuchania.

fot. Bartosz Maciejewski

Taki już los standardów, że można je interpretować na różne sposoby. Monika zrobiła to w bliskiej jej, sensualnej estetyce. Ciepły, niski głos artystki działa kojąco na zmysły i zaprasza do otwarcia się na przyjemności.

Na płycie usłyszymy m. in. „Blame It On My Youth”,standard z 1934 roku skomponowany przez Oscara Levanta do słów Edwarda Heymana, „It Amazes Me” duetu Cy Coleman i Carolyn Leigh z 1958 roku, „Old Devil Moon” (Burton Lane & Yip Harburg 1947), czy „Kiss”, hit napisany przez Prince’a w 1986 roku.

Chciałam nagrać album z muzyką, która będzie towarzyszyła słuchaczom w sensualnych momentach ich życia, która będzie ich stymulowała, pomagała w tworzeniu nastroju i przestrzeni na bliskość i przyjemność. Wierzę, że muzyka, która powstaje z wielkiej przyjemności, ma siłę wzbudzania przyjemności w odbiorcy. Wierzę, że nasycone namiętnością aranżacje i wykonania mają siłę, aby taką namiętność wzbudzić – tak o swoim najnowszym projekcie mówi Monika.

 

Artur Andrus i Monika Borzym w piosence do filmu. Posłuchaj singla “Zupa nic”

Leave a Reply