Santabarbara z podwójnym singlem “Newport” i “Poza mną”!

Po pierwszym singlu “Disco”, zespół Santabarbara zaprezentował podwójne wydawnictwo singlowe, na które składają się utwory: “Newport” i “Poza mną”.

To wizytówka całej płyty, pełen przekrój tego, co grupa Santabarbara przygotował na swój debiut. Pełne melancholii elektroniczne dźwięki połączone z melodyjnym wokalem Szczepana Pospieszalskiego. To podwójne wydanie jest także współpracą zespołu z autorami tekstów: Krzysztofem Klekowskim („Newport”) i Martą Fortowską („Poza mną”).

Oba single zapowiadają wydanie debiutanckiego albumu zespołu “The Best Of Unreleased Hits”, którego premiera zapowiedziana jest na marzec 2024 roku.

fot. materiały prasowe

Pierwszym singlem, który zapowiadał wydanie albumu zespołu był utwór “Disco”. Autorem tekstu jest znany poeta i publicysta Wojciech Bononowicz (poeta nominowany do NIKE).

Santabarbara to najnowszy projekt braci Pospieszalskich. Muzycy na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym postanowili dać upust swoim fascynacjom muzyce alt popowej.

Ten projekt to synteza tego co w muzyce dla nas ważne i inspirujące. Próbowaliśmy połączyć te wpływy począwszy od pierwszych fascynacji Radiohead, Jamesa Blake’a, Metronomy, czy Tame Impala przefiltrowanych przez nasze codzienne działania z pogranicza jazzu, muzyki tradycyjnej, improwizowanej, współczesnej kompozycji, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno. Całość nabrała formy w zderzeniu z zabytkowymi syntezatorami, które kolekcjonujemy, a których analogowe brzmienie stało się kolejną bazą eksploracji.” mówią muzycy Santabarbara o swoim zespole.

*****

Posłuchaj utworów w streamingu: https://ffm.to/santabarbara-poza-mna-newport

 

Leave a Reply