C.Y.G.A.N z miłosnym wyznaniem w utworze “Znowu czas” [RECENZJA]

“Znowu czas” to najnowsza piosenka artysty występującego jako C.Y.G.A.N. Wokalista postawił tym razem na nieco spokojniejszy, miłosny utwór. Do singla powstał teledysk.

Bycie autentycznym w muzyce, to podstawa do tego, by móc w ogóle z czymś wyjść do publiczności. Szczerości związanej z przekazem nie można odmówić wokaliście występującemu pod pseudonimem artystycznym C.Y.G.A.N, czego najlepszym przykładem jest jego nowy singiel zatytułowany “Znowu czas“. Tekst to bezpośrednio opowiedziana historia, mocno rezonująca z wrażliwością twórcy. Wydźwięk słów jest jednoznaczny i wiemy, że opowieść miłosna zawarta w piosence nie jest szczęśliwa (“chciałbym Ciebie chciałbym nas chodź wiem, że nie mam u Ciebie szans”).

fot. materiały prasowe

Bezpośrednio podany tekst nie jest ukryty za metaforami, bo też tak przedstawiony scenariusz ma od razu dotrzeć do słuchacza. Być może nie dla każdego będzie to przekonujące, jednak to naturalność staje się tym elementem, którym artysta ostatecznie wygrywa. Za prostolinijnością związaną z przekazem idzie czytelnie zaprezentowana melodia. Właściwie należałoby powiedzieć, że wokalista jest melodykiem, bo najważniejszym aspektem jego twórczości jest wyraźnie ukształtowany motyw muzyczny. W przygotowaniu nowego utworu od strony tekstowej i właśnie muzycznej pomogli wokaliście – YANKES Janusz Koncewicz i Darioo Music Production.

Aranżacja jest dosyć prosta i na pewno więcej by zyskała, gdyby ubarwić ją większą ilością instrumentarium, choć warto zauważyć, że C.Y.G.A.N też potrafi chwycić za gitarę, co słychać w pierwszych dźwiękach dobrze (zawodowo) ukształtowanej kompozycji. Do tego dochodzi przebojowo podany refren, który faktycznie sprawia, że szybko zapętla się jego lejtmotiw w pamięci słuchacza. Właściwie ta część piosenki staje się siłą napędową całości.

C.Y.G.A.N zaprezentował to, co gra w jego duszy i dlatego ostatecznie wygrywa dosyć nośnym charakterem tej propozycji. “Znowu czas” to zapewne jeden z przystanków muzycznych na drodze artystycznej twórcy, jednak warto zwrócić uwagę, że ten singiel wyraźnie naznacza jego obecność tu i teraz. To taka ballada, która zapewne zostanie z nim (a być może także z odbiorcą) na dłużej. Oby tak było, tym bardziej, że jest to zdecydowanie prawdziwe w swojej ogólnej wymowie.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Znowu czas” to kolejna piosenka C.Y.G.A.N-a, która ma ogromne szanse podbić listy przebojów i zdobyć serca słuchaczy.

C.Y.G.A.N wprowadza słuchaczy w niesamowitą PODRÓŻ MIŁOSNYCH EMOCJI ze swoją najnowszą piosenką zatytułowaną “Znowu czas”.

Dzisiaj artysta C.Y.G.A.N, znany ze swojego energetycznego podejścia do muzyki disco club, z dumą ogłasza premierę swojego najnowszego utworu, zatytułowanego “Znowu czas“. Przenosząc słuchaczy w wir intensywnych emocji miłosnych, artysta stworzył utwór, który jest zarówno taneczny, jak i pełen głębokich refleksji.

Znowu czas” opowiada historię miłosnych przeżyć dwóch osób – chłopaka i dziewczyny. Ta muzyczna propozycja ukazuje wspólne chwile spędzone razem, pełne intensywnych odczuć i zarazem mówi o utraconej miłości. Wprowadzając słuchaczy w hipnotyzujący rytm muzyki disco club, C.Y.G.A.N przenosi ich do magicznego świata, gdzie emocje buchają niczym iskry na parkiecie tanecznym.

Artysta, inspirując się różnorodnymi stylami muzycznymi, połączył energię disco z melancholią miłosnych doświadczeń, tworząc piosenkę, która doskonale odzwierciedla zróżnicowane aspekty ludzkich relacji. “Znowu czas” to nie tylko utwór do tańca, ale również opowieść, którą każdy słuchacz może zinterpretować i zanurzyć się w jej emocjonalnym wymiarze.

C.Y.G.A.N z pewnością ponownie zdobędzie serca fanów swoją najnowszą produkcją, a więc dajmy się zaprosić do podróży przez uczucia, które są niezapomniane i uniwersalne.

[materiały prasowe]

*****

Singiel “Znowu czas” jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych: https://e-muzyka.ffm.to/C.Y.G.A.N

 

Leave a Reply