SOUNDSCAPE z albumem “Revival”. Posłuchaj singla “The Diary”

“Revival” to tytuł nowego albumu progrockowego zespołu SOUNDSCAPE, który ukazał się 19 stycznia. To jednocześnie powrót grupy po kilku latach przerwy. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie został singiel “The Diary”.

Historia zespołu sięga roku 2008, kiedy to gitarzysta Krzysztof Siryk zainicjował nasz zespół, a dołączył do niego perkusista Mariusz Bieniasz. Ich dotychczasowa działalność zaowocowała wydaniem albumu długogrającego “Synæsthesia Deluxe” w 2014 roku oraz wieloma udanymi koncertami. Niemniej, życiowe okoliczności zmusiły ich do chwilowego zawieszenia działalności. Teraz jednak, z nowym składem i ambitnym stylem rockowym, powracają z premierowym materiałem w postaci mini albumu “Revival” (2024), wydanym w wytwórni Lynx Music.

fot. materiały prasowe

W roku 2024, jesteśmy gotowi zaprezentować naszą najnowszą propozycję “Revival” (24 min.). Wszystkie utwory zostały nagrane, zmiksowane i zmasterowane przez wyśmienitego Przemysława Nowaka w ImpressiveArt Studio. Ponadto, z myślą o wizualnym aspekcie naszej muzyki, stworzyliśmy teledysk do utworu “Shooting Stars”.

Naszymi głównymi źródłami inspiracji są artyści z nurtu rocka progresywnego, ambitnego rocka, twórcy tacy jak Anathema, Opeth, Pink Floyd, Leprous, Radiohead czy Muse.

*****

SOUNDSCAPE:

Krzysztof Siryk – guitars

Przemysław Zubowicz – vocals

Mariusz Bieniasz – drums

Tomasz Marmol – bass

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply