Marcin Styczeń z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Śnieg”

“Śnieg” to nowy singiel Marcina Stycznia, który zapowiada jego kolejny album. Do utworu powstał zimowy teledysk.

Śnieg” to trzeci singiel zapowiadający dwunastą płytę Marcina StyczniaSzyfr“. Piosenka utrzymana jest w rytmie walczyka. Ma prostą, piękną melodię i głęboki tekst. Tak czule o śniegu chyba jeszcze nikt nie śpiewał. Nic tylko ruszyć „poprzez zaspy w jeszcze głębszą biel”. Pomaga w tym na pewno przestrzeń wykreowana przez aranżera Tomasza Pfeiffera. Mamy słowiańskie, akustyczne brzmienie i niski, przejmujący głos Marcina Stycznia, który jak śnieg „spada łagodnie i otula…”.

fot. materiały prasowe

Tekst, podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich singli („Huśtawki” oraz „I tu, i tam”) napisał Szymon Babuchowski. Za miks i mastering odpowiedzialny jest Marian Lech, teledysk nakręcił i zmontował Grzegorz Mukanowski.

“Zawsze marzyłem o zimowej piosence, w końcu nazwisko zobowiązuje.  Ale chciałem, żeby to była piosenka niebanalna. Kiedy przeczytałem po raz pierwszy tekst Szymona, poczułem, że to jest to. On wyraził to, czego ja piękniej wyrazić bym nie potrafił, że śnieg to „najczulsza wata na rany świata”.  W tej  piosence, chociaż jest zimowa, czuje się ciepło. I tego ciepła w zimowe wieczory Państwu życzę.” – Marcin Styczeń

Słuchaj utworu “Śnieg” w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/marcinstyczensnieg

 

Leave a Reply