M2Schron z albumem “O co bieda?”. Posłuchaj singla “Wracam”

Na pierwszej płycie zespołu M2Schron zatytułowanej “O co bieda?”, rap wyraźnie splata się z rockiem. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie została utwór “Wracam”.

Utwór “Wracam” to drugi singiel promujący całe wydawnictwo.  Opowiada o chęci powrotu do młodzieńczych lat buntu, do porzucenia uniformu i odważnego spojrzenia pod prąd. Do stawienia czoła przeciwieństwom tak, by zrobić w życiu coś ważnego i zostawić po sobie „światło”.

M2Schron to projekt muzyczny, który powstał podczas pandemii. Z potrzeby grania, z potrzeby relacji i powrotu do normalności. Grupa powstała w Łodzi dzięki współpracy byłych muzyków zespołu Kaatakilla z Robertem Przybyszem, znanym z projektu Polaczek.

fot. okładka płyty

Zespół M2Schron powstał w okresie pandemii dlatego nazwa zespołu nawiązuje do okresu, kiedy wszyscy chronili się w domach, a wszelkie aktywności artystyczne zostały zamrożone.

Muzyka zespołu to mieszanka nowoczesnych rap-rockowych brzmień zamknięta w kameralną klubową formę.

M2Schron bez kompleksów i bez ogródek wkracza na polski rynek muzyki rockowej i alternatywnej albumem pod tytułem zatytułowanym “O co bieda?” i drugim singlem “Wracam” promującym wydawnictwo.

Seria pierwszych koncertów pokazała, że publiczność potrzebuje wypełnienia tej niewątpliwej niszy, gdzie rap splata się z rockiem, punkowy bunt podgrzewa serca, a dosadne teksty zmuszają nie tylko do zabawy, ale i do konkretnych przemyśleń. Główna koncepcja albumu to krytyka systemu i rozpasanej  władzy oraz zachęta do jasnego spojrzenia w przyszłość. Odważne teksty nie oszczędzają konkretnych postaci sceny politycznej i przeplatają historie zwykłych ludzi na tle obecnych realiów.

W 2024 roku M2Schron zagra kilkanaście koncertów w całej Polsce, zarówno klubowych jak i plenerowych. W planach zespołu jest też publikacja kolejnych klipów do promujących utworów.

Album “O co bieda?” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/OCoBiedaAlbum

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply