Tomasz Makowiecki zapowiada album “Bailando”. Znamy okładkę i listę piosenek

„Bailando” to tytuł nowego albumu Tomasza Makowieckiego, którego premiera przewidziana jest na 16 lutego.

Tomasz Makowiecki od lat odpowiadał fanom i dziennikarzom na jedno uporczywie zadawane pytanie: kiedy płyta? Odpowiadał, że będzie – i słowa dotrzymał! Już od miesięcy zapowiadał też, że już, już, że zaraz, już prawie jest gotowy…I wreszcie jest! Po 10 latach od poprzedniej, kultowej już płyty „Moizm”, Makowiecki wraca ze swoim „Bailando” jak gdyby nigdy nic. Na równo miesiąc przed premierą zapowiedzianą na 16 lutego odpala przedsprzedaż i pokazuje oprawę graficzną, dając poczucie, że warto było czekać.

Fot. Michał Algebra

Ta płyta powstawała długo i w skupieniu. Zbierane latami doświadczenia zostały skrupulatnie przesiane i przełożone na język muzyki – bez oglądania się na trendy, bez pędu za byciem na topie. Ta płyta to katharsis – porusza to, czego wcale nie chcesz dotykać. Przejmująca i oczyszczająca. Piękna. A całość wieńczy ironiczny tytuł. Wentyl, bez którego nie da się oddychać w tym dusznym świecie.

Na albumie znajdzie się dziesięć utworów w tym single zapowiadające album „Na paluszkach” z gościnnym udziałem Julii Wieniawy, „Nie ma nas” w duecie z Kasią Nosowską, „Bardziej niż zwykle” oraz „Warszawa Wschodnia”.

TRACKLISTA:

1.    I co?
2.    Bardziej niż zwykle
3.    Warszawa Wschodnia
4.    Lato w mieście
5.    Jadę metrem
6.    Słońce nie przestaje świecić w nocy
7.    Na paluszkach feat. Julia Wieniewa
8.    Bailando
9.    Nie ma nas feat. Nosowska
10.    Gary Hell
11.    Wiem, że to nie koniec

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply