Klaudia Magica z singlem “HER” i międzynarodowym kontraktem!

Klaudia Magica rozpoczęła Nowy 2024 Rok najnowszym singlem “HER“, do którego powstał teledysk.

Jak mówi artystka to dotychczas jej najbardziej osobisty utwór, który napisała jako jeden z pierwszych, ale czekał na swój czas.

HER to po prostu utwór o mnie. To moja oda do małej Klaudii, która kochała śpiewać i zawsze chciała to robić, lecz na wiele lat to porzuciła. Myślę, że wiele osób znajdzie w tym utworze kawałek siebie – jak często bowiem jako dzieci dokładnie wiemy co nas pasjonuje, a później o tym zapominamy, poddajemy się. Ja całe szczęście sobie to przypomniałam i dbam by mała Klaudia była ze mną codziennie we wszystkim co robię już jako świadoma, dorosła kobieta’ – mówi Klaudia Magica.

Fot. Kasia Idzkowska

Klip do singla pokazuje małą rozmarzoną dziewczynkę i jej przemianę w dorosłą artystkę, ale podkreśla też zażyłość obu ‚wersji‘ Klaudii w pięknych scenach wspólnych obu postaci. Reżyserem i producentem klipu jest Marcin Kopiec (MORT VIDEO).

Słowa oraz melodia utworu są autorstwa samej artystki, a kompozytorem oraz producentem utworu jest Krzysztof Zagajewski na co dzień grający z Magicą jako gitarzysta. W nagraniach poza tym wzięli też udział Tomasz Świerk (instrumenty klawiszowe), Radosław Owczarz (perkusja) oraz Tomasz Gąsowski (bas). Nagrania realizowane były w Dobrym Tonie Studio w Warszawie u Jacka Trzeszczyńskiego. Za mix utworu odpowiada Krzysztof Kilar, a master robiony był przez ekipę Georgetown Masters z Nashville, USA.

*****

Klaudia Magica to reprezentantka gatunku country i americana, który dla artystki mieszkającej kilka lat w USA był zawsze ogromną inspiracją. Muzyka Klaudii to mieszanka gitarowego pop’u z elementami rock’a czy soul’u, który na pewno spodoba się słuchaczom lubiących artystów takich jak Miley Cyrus, Pink,, Beth Hart oraz Shania Twain.

Debiutancki singiel Klaudii ‘This is my time’ (również w polskiej wersji językowej) ukazał się w czerwcu 2022 jednak to dopiero półtora roku później, po wyjeździe artystki do Nashville, przeżywa największe sukcesy – obecnie grany jest w kilkunastu rozgłośniach radiowych w USA. Tym samym (po zaledwie paru tygodniach) znajduje się na 131 miejscu krajowej listy Music Row – to  najbardziej prestiżowa lista przebojów w muzyce country w Stanach Zjednoczonych.

Powyższe zaowocowało podpisaniem kontraktu Klaudii z Nine North Label Group z Nashville i CEO Larry’ego Pareigisa oraz z managerką Patricią Walker-Cunningham, którzy mówią:

To zaszczyt reprezentować Klaudię w USA, jest unikalna pod każdym względem i gotowa na to, by zajść tutaj bardzo daleko’.

Zachęcamy do zapoznania się z kolejną muzyczną propozycją Klaudii oraz zapraszamy na koncert w warszawskim klubie Proxima, który odbędzie się 3 lutego w ramach Roots Music Festival podczas którego usłyszymy także Agatę Karczewską czy Kraków Street Band.

 

“Tworzę w prawdzie i nie sprzedałabym się w innym gatunku muzycznym” – Klaudia Magica [WYWIAD]

Leave a Reply