“Muzyczna Szkoła Wyobraźni” – koncerty Pana Kleksa w całej Polsce!

„Akademia Pana Kleksa” wejdzie do kin w całej Polsce już 5 stycznia. Już w lutym tego roku w Polskę ruszy Muzyczna Szkoła Wyobraźni, czyli porywający multimedialny koncert z udziałem wyjątkowych gości.

“Witajcie w naszej bajce!” – rodzice doskonale pamiętają to powitanie i piosenkę z “Akademii Pana Kleksa“, a już wkrótce oni, i ich dzieci przeżyją własną, bajkową przygodę w nowy, niesamowity sposób. Kilka tygodni po tym, jak do polskich kin wejdzie najnowszy film na motywach popularnej książki Jana Brzechwy, jej bohaterowie ruszą w spektakularną trasę po największych halach widowiskowych w kraju, by zabrać wszystkich uczestników w ekscytującą podróż do krainy kreatywności i wyobraźni.

Trasa Akademia Pana Kleksa na żywo — Muzyczna Szkoła Wyobraźni to mnóstwo wizualnych i muzycznych niespodzianek. Z ich pomocą, świat znany z książki czy najnowszej, filmowej odsłony “Akademii Pana Kleksa”, stanie się na wyciągnięcie ręki. Dodatkowe informacje na temat trasy można znaleźć na stronie: www.kleksnazywo.pl

Akademia Pana Kleksa na żywo — Muzyczna Szkoła Wyobraźni — trasa:

  • 24.02 – Łódź, Atlas Arena
  • 2.03 – Wrocław, Hala Stulecia
  • 16.03 – Poznań, MTP Pawilon 3A
  • 24.03 – Warszawa, COS Torwar
  • 13.04 – Gdańsk/Sopot, ERGO ARENA
  • 20.04 – Kraków, TAURON Arena Kraków
  • 27.04 – Katowice, Spodek
W sprzedaży jest też płyta inspirowana filmem, która zawiera szereg zaskakujących interpretacji niezapomnianych piosenek, wzbogaconych o współczesne brzmienia.

Album “Akademia Pana Kleksa” to zupełnie nowa muzyczna podróż, w którą chętnie wyruszą zarówno nowe pokolenia słuchaczy, jak i fani filmu z lat 80. Nie zabrakło na nim jednak powrotów do klasycznych melodii. Wiele kultowych piosenek takich jak “Witajcie w naszej bajce” i “Na Wyspach Bergamutach” zyskało nowe życie dzięki nieszablonowym pomysłem kolektywu producenckiego Hotel Torino i Mateusza „Matheo” Schmidta, a także brawurowym wykonaniom wspaniałych Artystów, m.in. Igo, Kaśki Sochackiej, Brodki, Artura Rojka, Ralpha Kaminskiego, Bedoesa 2115, Sokoła i sanah.

Album zapowiadały dwa single – liryczny utwór „Jestem Twoją bajką” w wykonaniu sanah i energetyczna, przebojowa piosenka „Całkiem nowa bajka”, bijąca obecnie rekordy popularności.

Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze…

 

Leave a Reply